Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: ostra dyskusja o polityce gminy

W trakcie wczorajszej (28.05) debaty nad raportem o stanie gminy Istebna doszło do ciekawej wymiany opinii pomiędzy radnym Janem Bockiem a wójtką gminy Łucją Michałek.

Na wstępie radny Bocek mówił, że w samorządzie pracuje od 1994 roku. - Nasza gmina po zmianie systemowej - z systemu socjalistycznego na kapitalistyczny, gospodarczy, praktycznie startowała "od zera". Sąsiednie gminy - Wisła, Brenna, Goleszów już były zkanalizowane, miały wodociąg, miały drogi asfaltowe. Nawet w Brennej była hala sportowa. U nas nie było kanalizacji, wodociągów, dróg gminnych - oprócz dróg z nadleśnictwa, które niekiedy były wyasfaltowane - podkreślał.

Następnie samorządowiec zwrócił się bezpośrednio do Łucji Michałek. - Jestem daleki od tego, aby dziękować pani wójt, bo nigdy nie byłem skory dziękować żadnemu wójtowi. Uważam, że każdy pobiera wypłatę i za to musi się wykazać. My pobieramy diety i w miarę swoich możliwości próbujemy współpracować z panią wójt, mieszkańcami. Częściowo te diety są przeznaczane na nagrody czy inne cele - na przykład prace społeczne, które wykonują mieszkańcy. Pani wójt pobiera niemałe pieniądze, podobnie jak pracownicy urzędu gminy i myślę, że za te pieniądze... Pani zaczęła pracować, my pod koniec kadencji zobaczymy, jak to będzie. My panią opłacamy i będziemy od pani wymagać, aby pani stanęła na wysokości zadania - zaznaczał.

Jan Bocek odniósł się także do wcześniejszych wypowiedzi radnych i wójtki. - Moi przedmówcy wielokrotnie używali takich słów jak "kontakty", "znajomości", "dobre dusze". Myślę, że to nie jest dobre, aby takie pojęcia w samorządzie istniały. Poprzedni wójtowie nigdy nie mówili o znajomościach, kontaktach - po prostu były programy, szukało się pieniędzy. Nigdy dzięki jakimś "znajomościom" czy "dobrym duszom" nie były załatwiane żadne inwestycje. Oczywiście nie każdy się może ze mną zgadzać, jednak z własnego doświadczenia wiem, że gdy samorządy są upartyjnione, to wtedy to nie wygląda ciekawie. Dochodzi do wielu sporów nie na tle gospodarczym, ale politycznym. Ja jestem daleki od politykowania i sympatyzowania jakiejkolwiek partii. Po prostu uważam, że samorządy powinny skupić się na pracy dla gmin.

Do słów radnego odniosła się Łucja Michałek. - Stan naszej gminy przedstawiony w raporcie klaruje się jasno, przejrzyście, transparentnie. Polityka finansowa, która jest prowadzona skupia się na działaniach zmierzających do pozyskania dofinansowań zewnętrznych, maksymalnych, jakie są możliwe do realizacji konkretnych zadań inwestycyjnych. Polityka prowadzona jest w sposób racjonalny, oszczędny, celowy - takie są wskazania do tego, aby w gminie Istebna były dalej prowadzone, a w niektórych przypadkach kontynuowane inwestycje.

Wójtka zwróciła się też bezpośrednio do radnego Bocka. - Dziękuję przede wszystkim tym radnym, którzy popierają ten kierunek działań, odpowiadają na postulaty ze strony mieszkańców. Przyjmuję słowa pana radnego Bocka, aczkolwiek zwracam uwagę, że to właśnie w pana okręgu wyborczym, na Wilczym, została wyremontowana droga za ponad 300 tys. zł - była to inwestycja prowadzona wspólnie z Lasami Państwowymi.

Michałek odniosła się także do innych inwestycji zrealizowanych w sołectwie Istebna. - Przypominam, że w ubiegłym roku sołectwo Istebna zostało wpisane do sieci najciekawszych wsi i właśnie tam, w rejonie przysiółka Wilczego naprawiliśmy tą drogę, bo mi na początku 2019 roku wstyd było prowadzić komisję, która musiała na piechotę dojść do izby pamięci Jerzego Kukuczki (która się tam znajduje - dop.red.). Jestem bardzo zadowolona, że nie muszę się wstydzić, ani nikt z pana okręgu nie musi chować głowy w piasek, kiedy przejeżdża tą drogą. Mało tego - w wyniku szkód powodziowych również wyremontowałam w pana okręgu odcinek drogi, gdzie zostały uporządkowane systemy z odprowadzaniem wody, wzmocnieniem skarpy. To kolejna konkretna inwestycja w pana rejonie. Szkoda, że pan radny tego nie docenia, ale myślę, że to docenią mieszkańcy. Jeśli pan tych słów boi się wypowiedzieć, nie chce wypowiedzieć, to najpiękniejszymi słowami podziękowania są te płynące z ust mieszkańców pana okręgu wyborczego i to jest dla mnie satysfakcja - skonkludowała.

O raporcie o stanie gminy Istebna za 2019 rok pisaliśmy wcześniej tu: Istebna podsumowuje 2019 rok

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-29 15:15:16
Vito: "... W wyniku szkód powodziowych WYREMONTOWALAM drogę..." Cóż za postawa. Filantropka jakaś. Wyremontowała drogę. Szkoda że zapomniała wyremontować te, które obiecała przed wyborami, te które miały być priorytetem jak tylko zasiądzie na swym wójtowym tronie.
2020-05-29 15:38:43
politykier: krzysio+ JESTEŚ ZAŁGANYM KŁAMCĄ i SPRZEDAWCZYKIEM! Nie interesuje Cię prawda ani przyszłość, ponieważ w tej totalitarnej rzeczywistości, którą sprzedajesz innym, już nie będziesz funkcjonował! To samo tyczy się pozostałych rzekomych "PROEUROPEJCZYKÓW", wystarczy spojrzeć na ich PESEL!
2020-05-29 15:40:18
politykier: Wspólnota Europejska, do której Polska wraz z innymi państwami przystępowała w 2004, miała zupełnie inny charakter, niż twór, który kształtuje się od 2009. Traktat Lizboński ukierunkował proces w kierunku wykreowania FEDERALNEGO PAŃSTWA EUROPA. Wcześniejszy projekt, jaki obowiązywał w 2004, zakładał zupełnie inne funkcjonowanie organizacji. Rzekomi "PROEUROPEJCZYCY" okłamali społeczeństwo, nie informowali społeczeństwa o doniosłości i charakterze przemian... Co najciekawsze, to właśnie Kaczyński podpisał Traktat Lizboński i tym samym zainicjował adekwatne zmiany w Polsce... nasi "PROEUROPEJCZYCZY" o tym zapominają. Warto zwrócić uwagę, iż ideologia, która ma stanowić podstawę nowego, kształtującego się tworu może zostać zrealizowana tylko i wyłącznie, przy zaprowadzeniu TOTALITARYZMU! W państwie EUROPA nie ma miejsca na państwa narodowe, narodowości, czy wyznania... Jest za to preferowany KONSUMPCJONIZM i ATEIZM, co prowadzi kontynent do kryzysu. Już dziś w Europie nie produkuje się podstaw, substancji bazowych pod poniektóre leki, całe branże w imię NEOLIBERALIZMU (fałszywego), zostały przeniesione w inne miejsca globu. Kiedy dotychczasowi wyrobnicy przestaną produkować dla ZACHODU, w EUROPIE nastąpi kryzys i niezadowolenie społeczne, co zastanie stłumione przy zaprowadzeniu TOTALITARYZMU, przez EUROPEJSKIE SIŁY PORZĄDKOWE... do tego prowadzi obecny kierunek polityki UE! Powstanie ZSRR bis, o jeszcze bardziej totalitarnym charakterze niż ten funkcjonujący w latach 1922-1991!!!
2020-05-29 15:40:59
politykier: BOOMERSI, dla własnego dobrobytu, lenistwa i głupoty sprzedaliście młodsze pokolenia, które już po waszej śmierci zmuszone będą funkcjonować w TOTALITARNYM TWORZE, zbudowanym na bazie waszej głupoty i ponoć w imię demokracji, pomijam, jak rozumianej... W ZSRR także na swój sposób rozumieli demokrację... Ukuliście okowy dla swoich własnych dzieci, zostaniecie PRZEKLĘCI! Włącznie z waszymi BOOMERSKIMI politycznymi liderami!
2020-05-29 15:41:37
politykier: Należy odróżniać POLITYCZNĄ (prawicę/lewicę) od IDEOWEJ (prawicy/lewicy)! Natomiast KONSERWATYZM i POSTĘPOWOŚĆ może odnosić również do postawy wobec zmian, stąd możemy mówić o KONSERWATYWNEJ LEWICY;) Wiele współcześnie funkcjonujących partii ma program hybrydowy, łączący elementy prawicowe i lewicowe. Co do PiS, bo ta partia przez kogoś została wywołana, pod względem politycznym jest to PRAWICA, zgoda, natomiast pod względem IDEOWYM PiS jest typową PARTIĄ CENTRUM (ma lewicowy program gospodarczy i jest to partia prawicowa w innych sferach funkcjonowania, pod względem treści, czy komunikacji z wyborcami). Podobną metodę stosowała SANACJA.
2020-05-29 15:42:03
politykier: RZEKOMI PROEUROPEJCZYCY, ideowi SKRAJNI LEWICOWCY (LEWACY) i nie mylić z lewicą, odniesienie do integracji wg projektu 2009 uznają na zasadzie zero jedynkowej....... 1) JESTEŚ Z NAMI, za integracją UE wg jedynie słusznego SKRAJNIE LEWICOWEGO PROJEKTU z 2009 tworzymy państwo EUROPA............ 2) JESTEŚ PRZECIW, NIE MA ŻADNEGO INNEGO PROJEKTU UE niż ten z 2009, kto ma inną wizję zjednoczonej EUROPY, jest wrogiem INTEGRACJI UE, choć faktycznie może być inaczej i UE postrzega jako EUROPĘ OJCZYZN, i jest fałszywie wrzucany do jednego worka z przeciwnikami integracji UE. ....................................... SKRAJNA LEWICA (lewactwo) innej możliwości nie prezentuje, to już świadczy o TOTALITARNYM PODEJŚCIU OWYCH rzekomych "PROEUROPEJCZYKÓW" i ich FAŁSZYWOŚCI!
2020-05-29 15:44:56
politykier: W związku z powyższym, GRATULACJE DLA GMINY ISTEBNA, iż wobec nawały SKRAJNIE LEWICOWEJ (LEWACKIEJ) Ideologii mieszkańcy miejscowości potrafią zachować ZDROWY ROZSĄDEK i nie wykazują podatności na fałszywą ideologię!
2020-05-29 15:46:23
tom lem: ...Pani "wójtce" przydałoby się więcej pokory i mniej samozachwytu. Cóż, wybiera się borok na służbę a później, Panisko pełną gębą.
2020-05-29 15:48:24
politykier: Gmina Istebna, poprzez swą odwagę, dała przykład innym i podarowała swą cegiełkę na poczet walki z tworzącym się na naszych oczach KOLEJNYM TOTALITARYZMEM, w skrajnie lewicowym, lewackim, wydaniu.
2020-05-29 15:59:24
Vito: Dokładnie @tomlem I se jeszcze myślę że do domu pani wójt chyba też wstydził się jeździć. Bo też WYREMONTOWAŁA SOBIE drogę choć ta była dobra. Ale widać nie tyle dobra żeby szanowna pani wójt mogła po niej jeździć. A plebs może chodzić pieszo
2020-05-29 15:59:29
Vito: Dokładnie @tomlem I se jeszcze myślę że do domu pani wójt chyba też wstydził się jeździć. Bo też WYREMONTOWAŁA SOBIE drogę choć ta była dobra. Ale widać nie tyle dobra żeby szanowna pani wójt mogła po niej jeździć. A plebs może chodzić pieszo
2020-05-29 19:17:16
jasper: Oj tam, oj tam - pani wojtkowej to sie nalezy, podobnie jak remont drogi prowadzacy do rodzinnego domu bylej premier Szydlo a kosztujacy podatnika ok. 140 tys. zl. Z tej drogi powinni korzystac wszyscy, bo to droga publiczna od ponad 20 lat, jednak z odnowionego 200 metrowego fragmentu korzysta tylko pani Szydlo i jej rodzina. Zwykly obywatel bedzie musial zawrocic. Przyklad idzie z gory :)
2020-05-29 20:24:00
Oj nie nie: Przypominam że w tej "najciekawsze wsi" ludzie walą z szamb do potoków swoje główna i główna turystów. Brak kanalizacji, wywóz kosztuje 10 razy tyle co kanalizacja nikt za to nie placi i uczciwie nie postepuje leja do lasu odplywy maja zrobione, ale to nikogo nie obchodzi. Wszystkie oczyszczalnia co w istebnej są nie wydalaja i gowna z trojwsi trzeba wozić do Wisły. W tym szumnym raporcie za 2019 rok czytamy o modernizacjach tych oczyszczalni żeby mogły więcej gowna przerobić ale zbierają się z tymi modernizacja i już któryś rok. Niestety odpowiedzialnego urzędnika brak. Do spłaty 15 000 000 kredytów. Podobno ludzie za swoje własne studnie mają płacić podatek - fenomen. Największe osiągnięcia w 2019 to otwarcie poczty w jaworzynce. Będą gaz robić głównymi drogami i zakręci na przysiolek do Wójtki, ludzie będą gaz mieć ale gówna do lasu poleca taka cywilizacja.
2020-05-29 20:26:17
Oj nie nie: Przypominam że w tej "najciekawsze wsi" ludzie walą z szamb do potoków swoje gówna i gówna turystów. Brak kanalizacji, wywóz kosztuje 10 razy tyle co kanalizacja nikt za to nie placi i uczciwie nie postepuje leja do lasu odplywy maja zrobione, ale to nikogo nie obchodzi. Wszystkie oczyszczalnia co w istebnej są nie wydalaja i gowna z trojwsi trzeba wozić do Wisły. W tym szumnym raporcie za 2019 rok czytamy o modernizacjach tych oczyszczalni żeby mogły więcej gowna przerobić ale zbierają się z tymi modernizacja i już któryś rok. Niestety odpowiedzialnego urzędnika brak. Do spłaty 15 000 000 kredytów. Podobno ludzie za swoje własne studnie mają płacić podatek - fenomen. Największe osiągnięcia w 2019 to otwarcie poczty w jaworzynce. Będą gaz robić głównymi drogami i zakręci na przysiolek do Wójtki, ludzie będą gaz mieć ale gówna do lasu poleca taka cywilizacja.
2020-05-29 22:11:48
jasper: Co tam zanieczyszczone fekaliami potoki ! Najwazniejsze, ze jest ustawa LGBT !
2020-05-29 22:30:54
romuald.saletra: Od kiedy Gmina uchwala USTAWY?
2020-05-30 00:05:20
jasper: Korekta - uchwala ...
2020-05-30 16:43:57
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jasper skoro już wspomniałeś o LGBT to podam ci przykład. Nie mam nic przeciwko takim ludziom, można powiedzieć że zawsze tacy byli, są i będą. Poznałem takich w szkole i w pracy i nigdy nie było żadnego problemu w tych miejscach. Odnośnie ich życia prywatnego jestem zdania niech sobie robią co chcą, żyją z kim chcą. Ale... No właśnie, niech swoją inność zostawią dla siebie. Kiedy próbują tą swoją inność wykorzystać i działać przeciwko większości to już wzbudza to sprzeciw. To co zrobiła Istebna było niczym innym jak działaniem "na zapas" aby min uniemożliwić tzw działaczom LGBT ingerować w sprawy wychowania młodzieży. Dodam tu że sporo takich osób nie chce rozgłosu i nawet propagowanie tej inności często działa na ich niekorzyść. Mogę nawet powiedzieć że poniekąd sam jestem przeciwnikiem wykluczania i piętnowania mniejszości seksualnych. Mieszkałem kiedyś w innym mieście. W pewnej społeczności pojawił się gość z zaburzeniami własnej seksualności, teraz nazwaliby to nienormatywny. Deklarował że chce się zmienić, więc większość traktowała go normalnie, z życzliwością a część może z taką mniejszą ufnością. Otrzymał nawet pewną pomoc, miał gdzie mieszkać. Po pewnym czasie chciał zostać członkiem tej społeczności, nazwijmy to powrotem do kościoła. I kiedy już prawie to miało miejsce, wyszło na jaw że "spotyka" się z innym gościem. W tym kościele, jak i w innych kościołach chrześcijańskich wiadomo że jednegoo z drugim nie da się pogodzić. Pomimo rozmów stwierdził że on tak chce i inni muszą to zaakceptować. Wiesz jaką dalej obrał taktykę? Zaczął szantażować poszczególne osoby, min wymyślał sobie że pomówi innych jakoby mieli z nim jakieś kontakty seksualne, przekręcał rożne fakty, potem nawet zaczął grozić. Skończyło się na tym że dostał od kogoś fangę i przez kilka tygodni robił za misia pandę. Wyjechał. Potem dowiedziałem się że w innym mieście historia się powtórzyła. Tak mi się przypomniała też historia jak w jednym mieście działacze LGBT pod przykrywka świecenia pokarmów na Wielkanoc w baranka zatknęli flagę LGBT i prosili o błogosławieństwo. Potem rzecz jasna wykorzystaliby to, aby pomówić i oskarżyć księdza. W innym mieście działacze LGBT żądali wydania szat liturgicznych aby odprawić ślub kościelny. To co zrobiła ostatnio IKEA było tak samo mobbingiem jak i wykluczeniem gościa, który nie zgadzał się z wytycznymi kierownictwa. Co zaś tyczy się Kai Godek, o której wspominał kol. Daniel to być może za ostro i zbyt ogólnikowo potraktowała homoseksualistów, ale ich działanie pokazało że te środowiska będą ciągały po sądach tych, którzy ich krytykują a sami myślą że będą obrażali kościół i wszelkie wartości bez konsekwencji (np. Podleśna). Tak wiec niech jedni drugim nie wchodzą w drogę a będzie OK.
2020-05-30 21:03:36
krzysztof.nm: kol. daniel się zagalopował i zapomniał, że kol. daniel obrzucił błotem społeczność LGBT nie w tym miejscu - cóż, tak to bywa, kiedy z pogromcy samego siebie chce się zrobić obrońcę samego siebie, i wyszło jak zwykle... ㋡
2020-05-30 21:30:12
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Zgaduj dalej ;) Przeczytaj sobie jeszcze raz ostatnie zdanie powyższego wpisu. Jesteś borok i tak cie wychowali niestety, nie potrafisz zaakceptować swojej inności i zdania innych. Co jest według ciebie farfoclu "obrzucaniem błotem"? Czy to co ty robisz czy to co poniektóre osoby, bo nie piszę że wszyscy z tej jak to nazwałeś społeczności? O kurka dotknąłem twojego czułego punktu... A wiec o to chodzi, że ty też... Kogo ty nie obrzuciłeś błotem? Swój kościół, przeciwników PO-KO, dawnych współpracowników, znajomków, prawie każdego kto miał inne zdanie jak ty...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: