Istebna podsumowuje 2019 rok
Przygotowanie takiego opracowania to obowiązek każdej gminy w Polsce, który obowiązuje od ubiegłego roku. W raporcie znajdują się informacje o działalności poszczególnych jednostek samorządu, dane finansowe, czy sprawozdania z realizacji inwestycji gminnych. Cały dokument z Istebnej, liczący 84 strony, można znaleźć tutaj.
W jego podsumowaniu Łucja Michałek podkreśla, że władze samorządowe w centrum uwagi postawiły mieszkańców trójwsi. - Zależy nam bowiem już nie tylko na potencjalnych inwestorach, ale w sposób szczególny chcemy tych wszystkich skromnych i pracowitych mieszkańców, kótrzy ze swoimi rodzinami przez lata tworzyli i dbali o piękno kultury i życia w tym niezwykłym zakątku naszej Ojczyzny - pisze wójtka gminy na trójstyku.
Jak dodaje, samorządowi bardzo zależy na promocji istebniańskiej kultury. - Chcę, aby ministrowie, posłowie, czy inni przedstawiciele administracji publicznej widzieli jak żyją beskidzcy górale i by szanowali naszą kulturę. Szczęśliwie udaje nam się tych przedstawicieli państwa polskiego gościć u siebie i szczęśliwie udaje się już zyskiwać ich zrozumienie, a liczymy, że w przyszłości będzie go jeszcze więcej.
Zdaniem Łucji Michałek, gminę czeka wiele pracy przy nadchodzących inwestycjach i zmianach prawnych. - Duże zmiany czekają nas w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Stąd już od jakiegoś czasu przygotowujemy się do nowych, określonych prawem rozwiązań, licząc z jednej strony na zwiększenie się konkurencyjności firm zajmujących się odbiorem śmieci oraz na zmianę przepisów prawa tą konkurencyjność gwarantujących, a z drugiej strony licząc na samych mieszkańców, by coraz roztropniej podchodzili do problemu ilości wytwarzanych śmieci - zaznacza szefowa istebniańskiego samorządu, dodając, że od 1 stycznia przyszłego roku gmina za wywóz śmieci nie będzie płacić ryczałtu, a ekwiwalent za dokładną ilość odpadów.
Jedną z najważniejszych dla gminy inwestycji jest budowa gazociągu. - W najbliższych latach możemy się spodziewać, że prace projektowe związane z siecią gazociągową zaczną przekładać się na inwestycje w terenie. Stąd nadal prosimy o życzliwe podejście do udostępniania swoich nieruchomości pod sieć gazową, gdyż ta inwestycja z pewnością przyczyni się do rozwoju naszej gminy i wpłynie na jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy - pisze Michałek.
KR/UG Istebna
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.