Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: będą promować zdrowie

Istebniańscy radni zdecydowali, że nadchodzący rok będzie Rokiem Promocji Zdrowia w Gminie Istebna.

Głosowanie nad projektem uchwały o ustanowienie roku 2024 Rokiem Promocji Zdrowia w Gminie Istebna miało miejsce podczas czwartkowej (21.12.2024) Sesji Rady Gminy Istebna. Za podjęciem uchwały byli wszyscy obecni radni – 9 osób (6 radnych nieobecnych).

- Promocja zdrowia to szereg działań umożliwiający poszczególnym osobom i społeczności zwiększenie kontroli nad czynnikami warunkującymi stan zdrowia, promowanie zdrowego stylu życia. Obok profilaktyki i edukacji zdrowotnej jest jednym z podstawowych elementów zdrowia publicznego. „Lepiej zapobiegać niż leczyć”- to stara maksyma, która wpisuje się w zamysł ustanowienia roku 2024 Rokiem Promocji Zdrowia w Gminie Istebna. Profilaktyka zdrowotna pozwala wcześniej wykryć choroby i umożliwia podjęcie leczenia, które często ratuje życie wielu pacjentom – czytamy w uzasadnieniu.

 Działania, które zaplanowano wdrożyć wśród mieszkańców Gminy Istebna w ramach Roku Promocji Zdrowia to między innymi organizowanie wydarzeń wspierających zdrowy styl życia i edukację zdrowotną, profilaktykę zdrowotną, promowanie postaw i zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży, spotkania z personelem medycznym, terapeutami, edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień, tworzenie środowiska sprzyjającemu zdrowiu i życiu.

 

Uchwała (pdf)

Transmisja z obrad TUTAJ

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-12-24 15:03:01
suski: W gminie Istebna na pewno jest dużo do zrobienia w dziedzinie zdrowia, szczególnie psychicznego. Słychać wycie? Znakomicie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: