Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Czesko-polskie mocne hardrockowe brzmienia w Bladym Świcie

W piątkowy wieczór 22 grudnia fani cięższych rockowych brzmień mieli okazję wysłuchać polskich, czeskich oraz mieszanych w swych składach zespołów rockowych na żywo. W klubie „Blady Świt / Bledý úsvit„ zabrzmiała muza w wykonaniu zespołów: Lwstndrds, Eye For An Eye, Haw Long? oraz Castet.

Na rozgrzewkę zagrał duet Lwstndrds przedstawiający się na swych koncertach jako zespół ze Śląska. Grają w klimatach grindcore/noise.

Następnie scenę opanował bielski hardcorowo/punkowy Eye for an Eye. Zespół gra od 1997 roku. Nic zatem dziwnego, że w sobotni wieczór Blady Świt zapełnił się fanami, którzy słuchali kapeli od samego początku jej istnienia. Eye for an Eye doczekał się nawet hasła w Wikipedii, gdzie o bielskim zespole przeczytamy, że „W twórczości zespołu obecne są elementy antyfaszyzmu, co przejawia się przede wszystkim w jego warstwie lirycznej, jak również obecności na wielu wydarzeniach związanych ze środowiskiem antyfaszystowskim”.

Ostrawsko-karwińsko-czeskocieszyńsko-cieszyński Haw Long? zabrał słuchaczy w ciężkie crustowe klimaty. A że kapela również gra od połowy lat 90. ubiegłego wieku, jej występ był kolejną okazją do spotkania się fanów z obu części Śląska Cieszyńskiego widujących się na koncertach swych ulubionych zespołów już od ponad 20 lat.

Na koniec scenę opanował punkowo-hardcorowy Castet, który tworzą również weterani śląskiej sceny undergroundowej wierni ideałom sceny niezależnej i punk rockowi lat 80-tych.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: