Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w regionie

We wtorek i w środę (26 i 27 marca 2019 roku) to kolejne wyjazdy strażaków, zarówno z PSP, jak i z OSP z rejonu powiatu cieszyńskiego. Tym razem ratownicy interweniowali m.in. w związku z pożarem sadzy w kominie, plamą oleju, czy pożarem samochodu osobowego.

We wtorek (26.03.2019) około godziny 15:30 zastępy straży pożarnej pojawiły się na ulicy Bławatkowej w Kończycach Małych. Doszło tam do przerwania przewodu energetycznego. Na miejsce jako pierwsze pojawiło się OSP Zebrzydowice, które zabezpieczyło miejsce zdarzenia i stwierdziło, że przewód opar się na innych liniach. Zadysponowano pogotowie energetyczne, które zajęło się rozwiązaniem problemu.

O godzinie 16:04 interweniowano w Ustroniu na ulicy Stawowej. Doszło tam do pożaru komory bagażnika w samochodzie osobowym – właściciel przygasił pożar przy użyciu gaśnicy proszkowej jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów. Strażacy podali jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Następnie zakręcono kurek od instalacji LPG oraz odłączono akumulator w pojeździe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy cieszyńskiej PSP.

Tuż przed godziną 18 wpłynął alarm z Górek Wielkich. Na ulicy Kretowskie doszło do pożaru sadzy w kominie. Ogień został ugaszony przy użyciu proszku gaśniczego. Następnie przy użyciu wyciora kominowego usunięto sadzę, wyniesiono ją i przelano wodą. Budynek sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia.

W środę (27.03.2019) o godzinie 13:07 strażacy interweniowali na ulicy Katowickiej w Cieszynie, w związku z plamą oleju. Na miejscu okazało się, że plama ciągnie się przez około 100 metrów. Na szczęście substancja została szybko zneutralizowana.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-28 14:56:02
krzysztof.mm: a tymczasem...: "Maciej Gawin, radny wojewódzki PiS, został w środę powołany na stanowisko dyrektora szpitala "Krystyna", który podlega pod Uzdrowisko w Busku-Zdroju. Gawin jest działaczem Porozumienia Jarosława Gowina. W listopadzie ubiegłego roku został radnym wojewódzkim PiS. Do tej pory był wicedyrektorem KRUS w Kielcach. – Wcześniej pracowałem w zespole obsługi przedszkoli i szkół w Busku, a jeszcze wcześniej byłem instruktorem na pływalni – wylicza. Jakie ma pan doświadczenie w ochronie zdrowia? – pytam. – Może to prywatna sprawa, ale dość długo chorowałem. Ale jestem przekonany, że poradzę sobie na nowym stanowisku. Lubię trudne wyzwania – mówi Gawin." +++ brawo PiS - jeszcze ze trzy piętra w dół i nawet takie gamonie jak pisiacki glon grafomanów z ox-a będzie miał szansę na dyrektorskie stołki
2019-03-28 20:01:35
donekT: Masz na myśli miejscowego Macrona, czy jego żonę? Któryś z nich wymaga interwencji strażaków? Poszła pompa czy sikawka się zatkała?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: