Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Radny pyta o Beskidzkie Centrum Narciarstwa

Rada Ministrów na posiedzeniu 14 lutego 2017 roku przyjęła strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020. Swoje miejsce w niej znalazł projekt Beskidzkiego Centrum Narciarstwa. O losy owego przedsięwzięcia postanowił zapytać Tadeusz Mendrek, radny Rady Powiatu Cieszyńskiego w swojej interpelacji.

W treści interpelacji zawarte zostały informacje dotyczące samego projektu. Celem projektu Beskidzkiego Centrum Narciarstwa jest budowa innowacyjnej gospodarki turystycznej w rejonie Beskidów. Przedsięwzięcie ma mieć kluczowe znaczenie dla rozwoju regionu. Projekt pilotażowy realizowany jest w ramach Kontraktu Terytorialnego, umożliwiających uzyskaniu preferencji w finansowaniu przedsięwzięcia ze środków krajowych i unijnych.

- Celem koordynacji i monitoringu wszelkich prac, prowadzonych w ramach realizacji wspomnianego projektu oraz zapewnienie realizacji zadań Beskidzkiego Centrum Narciarstwa, powołano Komitet Sterujący. Jedną ze stron Komitetu Sterującego jest Powiat Cieszyński, reprezentowany przez Starostę (…) z uwagi na fakt, że w wyniku ostatnich wyborów do powiatu nastąpiły zmiany na stanowisku Starosty i Zarządu Powiaty oraz w Radzie Powiatu proszę o informacje czy: Powiat Cieszyński nadal jest stroną porozumienia powołującego Komitet Sterujący projektu? Kto reprezentuje Powiat Cieszyńskie w Komitecie Sterującym? Jakie działania podejmuje Komitet Sterujący w realizacji projektu Beskidzkie Centrum Narciarstwa? Jaki jest stopień zaawansowania wykonania projektu? – pyta w interpelacji Tadeusz Mendrek.

W odpowiedni na interpelację wicestarosta Janina Żagań w zastępstwie starosty poinformowała, że nigdy nie zawarto żadnego porozumienia, którego stroną byłby Powiat Cieszyński – czy to stroną porozumienia o współpracy, czy jako członek Komitetu Sterującego. Podjęte zostały wstępne kroki, jednak szereg kwestii formalnych związanych z propozycją, które musiały być przeanalizowane, sprawił, że kwestia ta nie została przedłożona radzie pod obrady.

- Projekt porozumienia pomiędzy Powiatem Bielskim a Powiatem Cieszyńskim, Gminą Bestwina, Gminą Brenna, Gminą Czechowice-Dziedzice i Gminą Szczyrk, był przedmiotem posiedzenia Zarządu Powiatu 14 czerwca (2017 roku – przyp. Red.) Konsekwencją tego porozumienia miało być zaangażowanie Powiatu (…) ze względu na szereg kwestii formalnych, które wymagały głębszego przeanalizowania, Zarząd nie zdecydował się na przekazanie materiału pod obrady Rady i temat został odłożony na czas późniejszy. Do sprawy nie powrócono i nie zawarto żadnego porozumienia, którego stroną byłyby Powiat Cieszyński – wyjaśnia Janina Żagań.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-28 21:59:20
Iwan: Bardzo dobrze że nie zawarto żadnego porozumienia i tak trzymać. Najpierw trzeba zapytać mieszkańców danych gmin czy chcą takie Centrum Narciarstwa. Jakie z tego będą korzyści żadne jedynie tłok w tych miejscowościach, brak ciszy, samochody, brak parkingów po co w miastach tyle tłoku przenosić w spokojne wsie Beskidów a taką jest między innymi Brenna. Po co niszczyć przyrodę. W Brennej jedna taka inwestycja będzie polegała na wycięciu 20 hektarów lasu. Czy na tym ma polegać Centrum Narciarstwa. Mieszkańcy tych wsi tego nie chcą o ich zdanie nikt nie pyta.
2019-05-08 12:26:04
magda_85: Tak się składa, że mieszkam w Brennej i zdecydowana większość mieszkańców jest za budową tego centrum, które pozwoli na całoroczne utrzymywanie się z turystyki. To szansa przede wszystkim dla mieszkańców z korzyścią dla budżetu całej gminy.
2019-10-24 11:51:30
jery: To by była piękna sprawa takie Centrum Narciarstwa. W dalszym ciągu brakuje u nas dobrze przygotowanych tras, a w Brennej to teraz w ogóle można zapomnieć o narciarstwie. Jak projekt wypali to będzie super.
2019-10-25 09:24:31
Goral: W Brennej temat nowych tras wałkowany jest już od ładnych kilku lat. Jak w ostatnich latach pojawiła się szansa na prawdziwe narciarstwo, to niestety znalazła się też grupa nieszczęśników, którym nic nie pasuje i ciężko dogodzić. Mieliśmy już w 2020 roku cieszyć się nowymi wyciągami i trasami, ale sprawa się przeciąga i dobrze będzie jak do 2023 wszystko pomyślnie się zakończy.
2019-11-23 10:28:33
Radzik: Oj pojeździłoby się, pojeździło. Deficyt wyciągów narciarskich jak był tak jest, a to przecież podstawa by zimą przyciągnąć turystów.
2019-11-27 10:14:03
Bros: Z pewną zazdrością patrzę jak w takim Szczyrku turystyka kwitnie. Mam jednak nadzieję, że i Brenna w końcu będzie miała trasy narciarskie z prawdziwego zdarzenia. Aktywne spędzanie czasu jest ważne dla zdrowia człowieka, ale do tego trzeba też tworzyć odpowiednie warunki, a narciarstwo to wspaniała dyscyplina.
2019-12-11 09:22:55
Oler: Wszędzie dookoła budowano nowe wyciągi i nigdzie takich problemów nie było jak w Brennej. Mam nadzieję, że te przepychanki administracyjne już się skończą i inwestor będzie mógł przystąpić do realizacji budowy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: