Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Środa (27.01.2021) to pracowity dzień dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy interweniowali m.in. w związku z plamami oleju, czy potrąceniem pieszej.

Pierwsze środowe zdarzenie to interwencja w Górkach Wielkich. O 5:46 na ulicy Zofii Kossak doszło do potrącenia pieszej – piesza została potrącona przez dwa samochody osobowe, które w momencie przybycia na miejsce zastępów stały na poboczu. 47-latką zajmował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowaną do szpitala. Działania zastępów  na miejscu ograniczyły się do zmycia krwi z jezdni – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 9:03 w Cieszynie na ulicy Katowickiej zderzyły się 2 samochody osobowe. W wyniku stłuczki nikt nie ucierpiał, jednak zniszczona została przydrożna barierka i ogrodzenie. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zneutralizowali wycieki i usunęli uszkodzoną barierkę.

O 12:43 ratownicy zostali wezwani do Wisły w związku z wypadkiem osoby niepełnosprawnej. Na miejscu okazało się, że był to fałszywy alarm – strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia, które zostało obsłużone.

O 13:04 ratownicy wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego interweniowali w Wiśle, gdzie mężczyzna spadł ze schodów. Mężczyzna oddychał, jednak nie było z nim kontaktu. Poszkodowanym zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego.

O 13:20 ratownicy interweniowali w Godziszowie na ulicy Godziszowskiej, gdzie zneutralizowali plamę oleju.

O 14:29 kolejna plama oleju została zneutralizowana w Zbytkowie na ulicy Wyzwolenia.

O 15:05 strażacy pojawili się w Jaworzynce w związku z koniecznością dowiezienia osoby na szczepienie przeciwko COVID-19.JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: