Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: blisko 50 policjantów na akcji w restauracji

Czterdziestu dziewięciu policjantów zaangażowanych było w akcję legitymowania jedenastu osób - głównie gości - cieszyńskiej restauracji "U Trzech Braci". Szczegóły interwencji z 10 stycznia podaje Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o listach, jakie do sanepidu oraz policji wysłał poseł Przemysław Koperski. Polityk podzielił się na Facebooku pierwszą otrzymaną odpowiedzią, którą nadesłano z komendy w Katowicach.

- W interwencji uczestniczyło łącznie od 15 do 25 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz Samorzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Liczba policjantów zaangażowanych w interwencję w danej chwili interwencji mogła ulegać zmianie. W zabezpieczeniu oraz do dyspozycji dyżurnego pozostawało 24 funkcjonariuszy Oddziału Prewencji w Katowicach - pisze nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Jaki był koszt interwencji mundurowych? - Śląska Policja nie poniosła żadnych kosztów związanych z akcją policyjną w dniu 10 stycznia 2020 (2021 - przyp. red) w Cieszynie - dodaje Justyński.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

24
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-27 18:09:27
iga: Koperski na rzecznika praw uciśnionych
2021-01-27 18:39:44
kierowca_bombowca: Aż tylu milicyjnych nierobów brało udział w tej akcji? Bandziorów to nie ma kto gonić, tylko uczciwych ludzi potrafią prześladować.
2021-01-27 18:51:42
tom lem: .. najwyraźniej Koperski upomina się o wydanie przez Sanepid decyzji administracyjnej ;-) to się barman celebryta ucieszy, a poseł i redaktor będą mieli dalej o czym pisać.
2021-01-27 20:39:22
zeten: Tutaj możecie zobaczyć ten cyrk w całości https://youtu.be/fwu57o59ack
2021-01-27 21:11:42
tom lem: Brawo!!! bardzo fajny materiał uzupełniający dla Sanepidu i Policji, brakuje tylko poturbowanego Czarzastego ;-)
2021-01-27 21:29:50
GusGus: Pan Justyński stwierdził, że przyjazd prawie 50 policjantów do Cieszyna m.in. z Katowic, Bielska nie wiązał się z żadnymi kosztami. No rewelacja. Czegoś tak dobrego dawno nie słyszałem. Czy Ci policjanci już wiedzą, że pracowali za darmo, że za paliwo do ich aut nikt dostawcy nie zapłaci itd? Czy jednak ten pan mijał się z prawdą?
2021-01-28 08:21:25
krzysztof mm: powszechny chaos i bałagan to jedyny efekt działań rządzących Polską nieudaczników, złodziei i oszustów, teraz cały ten burdel w państwie PiS znowu chce przykryć prowokacją aborcyjną - połączenie kościoła z PiS to obłuda, zakłamanie, hipokryzja i pazerność do kwadratu, jedyna metoda zmieść jednych i drugich, skutecznie i na dobre
2021-01-28 08:31:56
krzysztof mm: Sanepid przeprowadza dziennie nawet 1,3 tys. kontroli lokali otwartych w ramach akcji "OtwieraMY". Sprawy ostatecznie trafiają do sądów, jednak w zdecydowanej większości przypadków są one rozstrzygane na korzyść przedsiębiorców i obywateli. Sądy zwracają m.in. uwagę na brak właściwej podstawy prawnej oraz niezgodność rządowych zakazów i nakazów z konstytucją. Dotychczasowe orzecznictwo wskazuje dwie główne wady decyzji wydawanych przez Sanepid. Pierwszą i najważniejszą jest niekonstytucyjność podstawy prawnej dla decyzji o nałożeniu kary – mówi adwokat Paweł Kopij i dodaje: Jeśli chodzi o ograniczenia w wolności prowadzenia działalności gospodarczej, to najważniejszy jest art. 22. konstytucji, według którego takie ograniczenia mogą być wprowadzane, jednak jest to dopuszczalne wyłącznie w drodze ustawy. Natomiast w stanie prawnym, który mamy dziś, te ograniczenia są wprowadzone rozporządzeniem. I to jest głównym powodem uchylania tych decyzji " -----> businessinsider.com.pl/firmy/obostrzenia-w-polsce-restaurator-dostal-kare-od-sanepidu-i-nadal-otwiera/s284h39
2021-01-28 08:46:10
tom lem: krzysio+-, nie nawołuj do buntu, bo decyzja administracyjna Sanepidu ma wykonalność natychmiastową i jeżeli za nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych w otwartej restauracji, zostanie nałożona kara, to będzie obciążone konto przedsiębiorcy. Można być pewnym, że z twojego bełkotu na konto przedsiębiorcy złamany grosz nie wpłynie, a przy dobrych wiatrach sprawa w sądzie przeciągnie się na lata.
2021-01-28 09:29:42
krzysztof mm: Jedną z osób, które dostały najwyższy wymiar kary, jest Dawid Z., właściciel restauracji w Ostrowie Wielkopolskim. Otworzył swoją restaurację w niedzielę 17 stycznia. Tego samego dnia odwiedził go sanepid w asyście policji. Na efekty długo czekać nie musiał. Dwa dni później otrzymał decyzję. 30 tys. zł kary. Mimo to nie zdecydował się zamknąć swojego biznesu i do dzisiaj przyjmuje gości. Z formalnego punktu widzenia są jednak testerami, którzy przychodząc do restauracji, podpisują umowę o dzieło. Dawid Z. mówi w rozmowie z Business Insider Polska, że jest jedynym restauratorem w mieście (71 tys. mieszkańców), który otworzył swój lokal dla gości. - Mam 26 lat. Restaurację otworzyłem w styczniu 2020 i za chwilę nas zamknęli. Później to zaczęło powoli wracać, ale na jesieni znowu trzeba było zamykać - wspomina. Jak zaznacza, wszystko, co posiada, zbudował od zera i nic nie dostał za darmo. - Mam zobowiązania i kredyty. To zadłużenie przez pandemię zaczęło robić się coraz większe. Dodatkowo z racji tego, że restauracja zaczęła działać dopiero w 2020 roku, nie dostałem żadnej pomocy z PFR. Załapałem się tylko na 5 tys. zł dotacji i postojowe, ale to nie wystarczyło na nawet tygodniowe opłaty - podkreśla. -----> businessinsider.com.pl/firmy/obostrzenia-w-polsce-restaurator-dostal-kare-od-sanepidu-i-nadal-otwiera/s284h39
2021-01-28 09:32:11
krzysztof mm: Wówczas po namyśle podjąłem decyzję, że też otwieram - zaznacza i dodaje, że od tego czasu nie może narzekać na brak gości. - Przychodzą codziennie, a w weekendy jest ich bardzo dużo. Co istotne, w pełni zachowuję reżim sanitarny: są środki dezynfekujące na wejściu, termometr, nawet maseczki dla testerów - zaznacza ostrowski restaurator. Dawid Z. wspomina, że sanepid przyszedł do jego restauracji tylko raz. - Potem przynieśli mi tylko decyzję o ukaraniu i od tego czasu się nie pokazali. Oni zresztą są moim zdaniem świadomi, że ich działania są bezprawne - zwraca uwagę. Jak mówi, kary od sanepidu nie zamierza płacić. - Wyczyściłem wszystkie konta, bo podejrzewam, że za chwilę wejdzie mi na nie skarbówka. Mogę im co najwyżej kredyt oddać - kwituje. Zapowiada, że w tym tygodniu kancelaria mec. Mateusza Biadały z pobliskiego Pleszewa, z którą współpracuje, złoży odwołanie od decyzji sanepidu. - Pewnie zostanie podtrzymana, ale wówczas pójdziemy do sądu. Najwyższą moc prawną w Polsce ma konstytucja, a ona nie zabrania przedsiębiorcy prowadzenia biznesu. Rozporządzenie, na podstawie którego wprowadzono obostrzenia, jest z kolei aktem niższego rzędu wobec ustawy i nie może jej zmieniać. Obostrzenia są więc niezgodne z prawem. Mówią o tym zresztą kolejne wyroki sądu - podkreśla. -----> businessinsider.com.pl/firmy/obostrzenia-w-polsce-restaurator-dostal-kare-od-sanepidu-i-nadal-otwiera/s284h39
2021-01-28 09:40:29
krzysztof mm: tomlem - ja cytuję wypowiedzi adwokatów i restauratora, ty nazywasz je bełkotem - otóż bez wątpienia t w ó j komentarz to klasyczny przykład bełkot tresowanego w ciągłym strachu weterana budżetówki, którego jedyną troską w pracy było jak podłożyć w pracy nogę koledze i samemu się na jego nodze nie przewrócić - i dlatego tacy jak ty nigdy żadnego biznesu nie prowadzą, a co najwyżej odważnym i przedsiębiorczym zazdroszczą i im próbują nogi podkładać
2021-01-28 10:03:53
tom lem: ... to jasne krzysio +- , że jesteś specjalistą od konstytucji jak ci którzy ją pisali i jasne jest również, że to przedsiębiorcy będą szacować swoje ryzyko otwarcia restauracji w kontekście nieuchronnej sprawy sądowej. Co do wypowiedzi adwokatów, ci też mają interes w propagowaniu buntu, gdyż przy zakazie reklamy tej profesji, to jedyna droga dotarcia do klienta. Ale za wszystko zapłaci przedsiębiorca, który w desperacji podejmie decyzję - oby taką na którą go stać, bo ty ani mecenasi mu nie dopłacą ;-)
2021-01-28 10:13:58
Bugs: Dziwne rzeczy piszesz sysio+, skoro restauratorzy otwierają knajpy i stać ich na opłacanie kar po 30tyś za ich otwarcie tzn, że wcale tak mało nie zarabiają.
2021-01-28 10:23:26
Kuba_EDGE: Taka prawda, że policja robi im darmową reklamę, która wypływa na jeszcze większą ilość odwiedzających ją klientów. Za tydzień mogą potrzebować radiowozów z całego śląskiego...o ile z małopolski nie będą potrzebowali! Gratulacje dla restauracji!
2021-01-28 11:05:17
Bugs: Nie wiem kto głupszy, ten co otwiera knajpę narażając się na kary, a więc i koszty /tego jeszcze jestem w stanie zrozumieć jak to jedyne źródło dochodu i liczy na farta/ czy ten co do tej knajpy idzie "na pokaz bo otwarta" i ciśnie się w tłoku przy stoliku równie sobie inteligentnych gamoni.
2021-01-28 11:16:35
wyśmienity cwaniaczek: po 5000 każdemu z tych nieudaczników a tym buntownikom "restauratorom" to z 30.000 i jeszcze całą tarczę im kazać zwracać !!!!!! Nachapali się na wiosnę 300.000 pln z PFR i siedzieli cicho .A jak szmal się kończy bo został wydany w większości na wakacje Szefostwa to nagle biedaki wielkie .............
2021-01-28 11:33:41
iga: Czyżby OX.PL nie miał innego tematu jak długo będzie o ty pisał?
2021-01-28 14:12:22
iga: A może OX.PL zajął by się jak wygląda sytuacja w dziedzinie szczepień a nie jedno i to samo
2021-01-28 14:45:55
: iga jeżeli chodzi o szczepienia, to jedni się szczepią, a inni się nie szczepią. Ci co się zaszczepili już wiedzą kiedy się zaszczepili, ci co czekają na termin nie mają pewności, że zostanie dotrzymany, a ci co nie czekają na termin nie mają powodów do zmartwień. Co jeszcze chcesz wiedzieć?
2021-01-28 15:40:26
iga: Na beskidzkiej24 podają ile dziennie szczepią w B Białej w Żywcu a Cieszyn to jakaś republika bananowa Ale jest jeden pozytyw klepsydry się zgadzają w ty są ok?
2021-01-28 15:47:53
iga: Na beskidzkiej24 podają ile dziennie szczepią w B Białej w Żywcu a Cieszyn to jakaś republika bananowa Ale jest jeden pozytyw klepsydry się zgadzają w tym są ok?
2021-01-28 19:09:37
św. Patryk.: dla igi o szczepionkach: nie dla idiotów
2021-01-28 21:35:39
psychiatra: Zaszczep się!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: