Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (19 i 20 stycznia 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie interweniowali m.in. w związku ze zwisającymi soplami na budynkach, czy z pożarami sadzy w kominie.

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek (19.01) w Chybiu na ulicy Bielskiej. Ratownicy usunęli sople które zwisały z budynku.

O 9:34 ratownicy pojawili się w Goleszowie, gdzie również usunęli lodowe nawisy.

O 12:52 podobna interwencja miała miejsce w Cieszynie, ratownicy usunęli sople z budynku SP4.

O 13:29 strażacy udali się do Puńcowa na ulicę Dębową, gdzie mężczyzna miał próbować odebrać sobie życie. Na miejscu osoba z chorobą psychiczną znajdowała się na zewnątrz budynku, w środku zamknęła jedno pomieszczenie. Ratownicy weszli do pomieszczenia i nie stwierdzili zagrożenia.

O 13:41 strażacy znów interweniowali w Cieszynie i znów w związku z soplami lodu. Tym razem usunęli je z budynku SP1.

Kolejna interwencja miała miejsce o 14:20. Strażacy zneutralizowali plamę oleju, która znajdowała się w Cieszynie na ulicy Przepilińskiego.

O 19:07 strażnicy udali się do jednego ze sklepów, zlokalizowanego w Cieszynie przy ulicy Bielskiej. W budynku uruchomiła się czujka. Był to alarm fałszywy, spowodowany przypaleniem pieczywa w piekarni.

Ostatnia z wtorkowych interwencji to zdarzenie z 23:36. Ratownicy interweniowali w związku z pożarem sadzy w kominie w Chybiu na ulicy Wyzwolenia – w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ogień został ugaszony a komin wyczyszczony. Budynek sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Strażacy sprawdzili również szczelność przewodu kominowego. Na tym interwencja została zakończona – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w środę(20.01) w Cieszynie na ulicy Katowickiej. To kolejny pożar sadzy w przewodzie kominowym. Strażacy znów ugasili ogień, wyczyścili komin i sprawdzili, czy budynek jest bezpieczny.

O 9:10 w Cieszynie na ulicy Braci Miłosiernych strażacy interweniowali w związku z ulatniającym się gazem. Na miejscu stwierdzono niewielki wyciek gazu na przyłączu do licznika. Usterką zajęło się Pogotowie Gazowe.

Ostatnia interwencja to dowóz żywności do osób objętych kwarantanną w Goleszowie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-21 13:54:41
św. Patryk.: odpłatne interwencje przy "pożarach sadzy" to byłby dla kopciuchów dobry argument za gazem
2021-01-21 13:55:52
św. Patryk.: p.s. tym bardziej, że palące się sadze to dowód na nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów o kontrolach kominiarskich itp
2021-01-21 15:06:02
Antykler Forte: no to na dokładkę interwencja policji - klerowi puszczają zdzierża: "Do zdarzenia doszło 12 stycznia w Gryficach. Policjanci zauważyli mężczyznę, który oddawał mocz na środku chodnika. Podjęli interwencję. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Według relacji funkcjonariuszy, miał zachowywać się agresywnie, znieważyć policjantów i próbować ich pobić. Rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie potwierdza, że dwa dni temu wpłynął w tej sprawie akt oskarżenia. Mężczyzna ma odpowiadać za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Jak się okazuje, oskarżonym jest Ireneusz P., duchowny i proboszcz jeden z parafii w Gryficach."
2021-01-21 15:46:48
psychiatra: Zmień piec i zaszczep się!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: