Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy dowiozą do punktu szczepień?

Lokalne jednostki PSP i OSP pomogą w realizacji Narodowego Programu Szczepień. Strażacy w całym kraju będą pomagać przez dowożenie pacjentów którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, a zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki.

Dlaczego strażacy pomogą w transporcie osób do punktów szczepień? Wszystko za sprawą listu intencyjnego, podpisanego przez szefa KPRM, komendanta głównego PSP i prezesa zarządu głównego związku OSP – strony zadeklarowały wolę współpracy w zakresie przeprowadzenia bezpiecznych i skutecznych szczepień przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień – wyjaśniają strażacy. Oczywiście dowożenie osób na szczepienia wiąże się z pewnym zagrożeniem epidemicznym, w związku z czym ratownicy mają otrzymać środki ochrony osobistej z KPRM.

Dowozić mają strażacy z OSP, przy wsparciu PSP, która ma koordynować działania. Informacje na temat pomocy osobom niepełnosprawnym które nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień można uzyskać m.in. w gminach, gdzie tą kwestią zajmują się wydziały zarządzania kryzysowego. Transport przeznaczony jest dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób starszych i takich, które z innych obiektywnych względów nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień samodzielnie.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-21 13:44:57
św. Patryk.: koszor, szykuj babcię do transportu, jeśli jeszcze żyje - widzisz, strażacy pomagają, a twoje modlitwy jak kaczy puch na wietrze
2021-01-21 15:42:19
psychiatra: Zaszczep się!
2021-01-21 16:11:04
koszor: Tak, żyje i to bez strachu, jak otumanieni mediami zwolennicy "szczepień". Składałem jej dzisiaj życzenia. Pamiętaj, Patryku, to nie jest gra komputerowa - raz wstrzykniesz sobie ten "podarok " koncernów farmaceutycznych i tego już nie da się cofnąć. Co do modlitwy: tylko na Bogu polega dusza moja.
2021-01-21 17:59:28
św. Patryk.: Większość hospitalizowanych pacjentów z koronawirusem to seniorzy - tą prawidłowość lekarze obserwują od niedawna. Ich zdaniem to efekt świątecznych spotkań z rodziną. Co gorsza, jest to również skutek wysokiej śmiertelności z powodu COVID-19. "To efekt tego, czego się obawialiśmy, prosząc o zachowanie ograniczeń w święta" - przyznaje prof. Andrzej Horban.
2021-01-21 17:59:51
św. Patryk.: Osoby starsze są najbardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19. Tymczasem coraz więcej z nich trafia do szpitala z powodu infekcji koronawirusem. - Jakieś 80 proc. nowych chorych to teraz ludzie koło 70. czy 80 roku życia - zauważa dr Piotr Krawczyk z izby przyjęć Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Potwierdza to kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii łódzkiego szpitala, prof. Anna Piekarska: - Zauważyliśmy pewną prawidłowość. Od niedawna większość tych chorych to osoby w wieku senioralnym.
2021-01-21 18:00:22
św. Patryk.: To nie są lekko zainfekowani pacjenci, którzy sami spacerują po szpitalnych korytarzach, tylko naprawdę chorzy ludzie, często leżący, wymagający podania tlenu, przewinięcia, kroplówek, a czasem, niestety, także podłączenia do respiratora - podkreśla dr Krawczyk. - Patrzenie na tych pacjentów w podeszłym wieku pod tlenem i z kiepskimi rokowaniami jest bardzo przykre, tym bardziej, że rokowania bywają złe.
2021-01-21 18:00:42
św. Patryk.: Wszystko wskazuje, że ci ludzie zakazili się w czasie świątecznych spotkań z bliskimi - przyznaje prof. Anna Piekarska. Od samych pacjentów lekarze słyszą zresztą: "Tyle siedziałem sam, ale mam już dość" i "Co to za życie bez ludzi!". Święta wydawały się więc odskocznią od dotychczasowej izolacji, związanej z nią zmęczeniem i często obniżonym nastrojem.
2021-01-21 18:01:22
św. Patryk.: Ostatnie statystyki zgonów utrzymują się w zasadzie na poziomie 300 - 400 dziennie. Pytany o przyczynę wysokiego wskaźnika śmiertelność z powodu COVID19, profesor zwrócił uwagę, że obecnie umierają osoby starsze, które zakażone zostały w okresie świątecznym i noworocznym. - Sytuacja okazuje się dosyć jasna. Umierają ludzie w wieku powyżej 80 lat lub pomiędzy 70. a 80. rokiem życia z chorobami współtowarzyszącymi. Te osoby zostały zakażone mniej więcej w okresie świątecznym i noworocznym, czyli jest to efekt tego, czego się obawialiśmy, prosząc o zachowanie ograniczeń w święta. Niestety nie wszystkim się to udało
2021-01-21 18:01:46
św. Patryk.: Jak wskazuje Andrzej Horban, prawie 20 proc. chorych na COVID-19 powyżej 80. roku życia umiera, w przedziale wiekowych 70-80 lat śmierć ponosi 15 proc. zakażonych, w grupie 60-70 lat - 7,1 proc. - W sumie narażonych osób na tak ciężki przebieg choroby mamy około 9,5 mln. W związku z tym Rada Medyczna cały czas podtrzymuje swoją opinię, że przede wszystkim należy szczepić te osoby (starsze). Im ktoś starszy, tym szybciej powinien być szczepiony, ponieważ od razu mamy efekt w postaci ochrony życia - podkreślał prof. Horban.
2021-01-21 18:04:45
św. Patryk.: to przede wszystkim tobie, koszorku pod rozwagę - a co do "wstrzykiwania" - na szczepionkach się znasz jak kura na gwiazdach, sam zaś zostałeś najwyraźniej zainfekowany wirusem religiozy w dzieciństwie i tu masz rację, ten toksyczny "padarok" od księdza został ci na całe życie
2021-01-21 20:02:48
psychiatra: Zaszczep się!
2021-01-22 12:45:53
miriam11: To szokujące że ludzie powyżej 80 lat umierają. No szok!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: