Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

We wtorek i środę (12 i 13 stycznia 2021) nie brakowało strażackich interwencji. Ratownicy w tym czasie interweniowali m.in. w związku ze zdarzeniami drogowymi i kolejnymi pożarami sadzy w przewodzie kominowym.

Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek (12.01) w Ustroniu. O 19:53 zastępy udały się na ulicę Sportową, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie – ogień rozprzestrzenił się również na cześć dachu. Działania polegały na ugaszeniu ognia i rozbiórce nadpalonych elementów – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy zabezpieczyli zniszczoną część dachu plandeką.

Kolejne zdarzenie to również pożar sadzy w kominie. Tym razem o 20:05 strażacy udali się na ulicę Familijną w Ochabach Wielkich. Ratownicy ugasili ogień i sprawdzili budynek pod kątem obecności tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną.

O 23:47 ratownicy interweniowali w Hażlachu na ulicy Sadowej, gdzie karetka wpadła do rowu. W pojeździe nie było pacjenta, żadnemu z ratowników medycznych nic się nie stało. Strażacy wyciągnęli karetkę na drogę wyciągarką samochodową.

Do kolejnej interwencji doszło już w środę (13.01) o 3:09 w Zamarskach na ulicy Cieszyńskiej. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia w budynku mieszkalnym. Mieszkańcy domu znajdowali się na zewnątrz. Ratownicy, wyposażeni w aparaty ochronne dróg oddechowych, weszli do budynku, wygasili ogień w piecu i wywietrzyli pomieszczenia. Do mieszkańców wezwano ZRM, jednak żaden z nich nie wymagał hospitalizacji.

O 11:33 strażacy pojawili się w Kończycach Wielkich na ulicy Zamkowej, gdzie samochód wypadł z drogi i wpadł do rowu. Kierowca i pasażer nie mogli samodzielnie opuścić pojazdu. Ratownicy dokonali stabilizacji samochodu. Kierowca wyszedł samodzielnie, pasażerka uskarżała się na ból pleców. Ratownicy wyciągnęli ją przy użyciu noszy przez tylną klapę pojazdu i udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: