Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (6 i 7 stycznia 2021) były w powiecie cieszyńskim dosyć spokojne. Strażacy każdego dnia odnotowali tylko jedną interwencję.

W środę (6.01) rano strażacy otrzymali dosyć nietypowe wezwanie. Udali się na ulicę Jastrzębią, gdzie skontrolowali budynek po pożarze – z ustaleń wynika, że w budynku w nocy doszło do pożaru bieżni, prawdopodobnie w wyniku zwarcia. Pożar zgasł samoistnie, właścicielkę budynku obudziło dopiero poranne szczekanie psa. Gdy wyszła z sypialni, zauważyła silne zadymienie. Strażacy zostali wezwani do kontroli budynku. Nie stwierdzono dodatkowy zarzewi ognia. Budynek był wcześniej przewietrzony, czujniki nie wykazały więc również obecności czadu – relacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Mieszkańcy domu nie wykazywali oznak zatrucia czadem, odmówili wezwania ZRM w celu przebadania. Strażacy pomogli wynieść spaloną bieżnię z budynku.

Do kolejnego zdarzenia doszło w czwartek (7.01). O 8:34 ratownicy udali się do Ustronia na ulicę Stellera, gdzie wypompowali zanieczyszczoną wodę ze studni.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: