Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolej na Zabrzeg-Zebrzydowice

Kolejna linia kolejowa zostanie przebudowana. Mowa o połączeniu kolejowym z Zabrzega do Zebrzydowic. Przetarg na realizację tej inwestycji kolej ma ogłosić w drugim kwartale tego roku.

Kolejne połączenie kolejowe ma zostać zmodernizowane. PKP PLK planuje przebudowę linii kolejowej z Zabrzega do Zebrzydowic. - Po wyłonieniu wykonawcy, w 2022 roku zostaną rozpoczęte prace, które potrwają kilka lat, w ramach projektu pn. „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E 65 na odcinku Będzin-Katowice-Tychy-Czechowice-Dziedzice -Zebrzydowice” w ramach zamówienia  „Przebudowa odcinka Zabrzeg Zebrzydowice -granica Państwa – informuje za pośrednictwem gminnej strony Chybia Marek Kuśka, dyrektor projektu z Centrum Realizacji Inwestycji Rejon Południe.

Przetarg ma zostać ogłoszony w drugim kwartale bieżącego roku. Na etapie ogłoszenia przetargu z projektem przebudowy, będą mogli zapoznać się także mieszkańcy gmin, przez które przebiega połączenie kolejowe. Wszystko jak dodaje dyrektor projektu z Centrum Realizacji Inwestycji Rejon Południe będzie możliwe jeśli kolej uzyska dofinansowanie na realizację projektu.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-08 09:23:03
krzysztof mm: Kolej na kaczyńskiego, dudę i całą tę hołociatą bandę złodziei i oszustów z PiS - haniebny upadek Trumpa i jego zidiociałych klakierów to nieuchronnie także ich los, ich przyszłość jak na dłoni
2021-01-08 10:35:22
tom lem: ... na dłoni, na razie kaktus wyrasta, klakierowi który z lubością się wozi po oponentach, jak stara drezyna.
2021-01-08 19:53:06
jasper: Kiedy kolej na Rydzyka. „ W 2020 roku na konto fundacji "Lux Veritatis" trafiło ponad 420 tysięcy złotych z Ministerstwa Zdrowia w ramach programu Narodowa Strategia Onkologiczna na lata 2020-2030. Pieniądze miały być wykorzystane na walkę z nowotworami“ [ ] Ten nienasycony mnich jest antyteza chrzescijanskich cnot - altruizmu, skromnosci, pokory. Pojawia sie wszedzie, gdzie tylko mozna wyssac mamone. Potrafi zabrac pieniadze mogace pomoc np. dzieciom na onkologii to i moze zabrac przeznaczone na PKP ... To tylko kwestia czasu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: