Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Początek tygodnia (8 i 9 grudnia 2020) to kolejne pracowite dni strażaków w naszym w powiecie. W tym czasie ratownicy zmagali się m.in. z pożarami i plamami oleju na drogach.

Do pierwszej z opisywanych interwencji doszło we wtorek (8.12) w Kowalach. Strażacy zostali wezwani do wyczuwalnego zapachu gazu przy liczniku. Właściciel posesji samodzielnie odłączył gaz przed przybyciem zastępów. Miejsce zostało zabezpieczone i przekazane pogotowiu gazowemu.

O 8:32 ratownicy pojawili się w Ustroniu na ulicy Katowickiej, gdzie usunęli nadłamane suche drzewo.

O 8:36 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Kossak-Szatkowskiej, gdzie doszło do pożaru śmietnika. Ogień został ugaszony przez podanie prądu wody w natarciu. Strażacy przeleli zawartość kontenera i sprawdzili całość kamerą termowizyjną.

Kolejna interwencja miała miejsce w Zaborzu na ulicy Cieszyńskiej. O 11:54 ratownicy zostali wezwani do samochodu, który wypadł z drogi i zatrzymał się na grząskim poboczu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, działania ograniczyły się do odłączenia instalacji elektrycznej w pojeździe.

O 14:20 strażacy interweniowali w Hażlachu na ulicy Karnowiec – doszło do pożaru w warsztacie stolarskim. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren i wprowadzono do środka czterech ratowników w strojach ochronnych. Paliły się deski przy piecu. Ogień został ugaszony przez podanie dwóch prądów wody. Nadpalone elementy zostały wyniesione. Rozebrano również fragment nadpalonej podłogi i futrynę. Budynek przewietrzono, sprawdzono kamerą termowizyjną oraz pod kątem obecności gazów pożarowych – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 15:40 strażacy pojawili się w Puńcowie na ulicy Cieszyńskiej (w zlokalizowanym tam budynku wcześniej doszło do pożaru). Zgodnie ze zgłoszeniem, w okolicy pogorzeliska miał być wyczuwalny zapach gazu. Czujniki strażaków nic nie wykazały. Po przybyciu na miejsce pogotowia gazowego okazało się, że niewielkie stężenie metanu znajduje się w glebie. Jest to jednak wynik procesów gnilnych. Nie stwierdzono zagrożenia.

O 16:13 ratownicy interweniowali w Cieszynie na Hażlaskiej, gdzie usunęli plamę oleju.

Kolejną plamę oleju ratownicy usunęli w Istebnej o 16:16.

Kolejna interwencja miała miejsce już w środę (9.12). Była to kolejna plama oleju – tym razem w Ochabach Małych na ulicy Głównej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: