Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mistrzostwa Czterech Narodów w Cieszynie

W piątek (11.12) na cieszyńskim lodowisku rozpoczną się Mistrzostwa Czterech Narodów w łyżwiarstwie figurowym. Jak informują organizatorzy Cieszyn po paroletniej przerwie znów będzie gospodarzem tych prestiżowych zawodów. W zeszłym roku odbyły się w Ostrawie.

Mistrzostwa rozpoczną się w najbliższy piątek (11.12) na płycie cieszyńskiego lodowiska w Hali Widowiskowo-Sportowej. W Mistrzostwach Czterech Narodów w łyżwiarstwie figurowym wezmą udział zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Niestety ze względu na pandemię wydarzenie to odbędzie się bez udziału publiczności. Organizatorzy zapraszają jednak na transmisję live na kanale You Tube Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego PZŁF, a także na naszym portalu.

W piątek (11.12) Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 14:00 od występu par sportowych oraz solistów. Wszyscy zaprezentują się w programach krótkich. Warto z pewnością zwrócić uwagę na pary taneczne w tańcu rytmicznym, które zatańczą na tafli po godzinie 17:35.

W sobotę (12.12) na zawodników (soliści, pary) czeka program dowolny. Tego dnia odbędą się także wszystkie dekoracje medalowe. W holu Hali Widowiskowo-Sportowej dekorowani będą najlepsi zawodnicy z poszczególnych krajów - osobno za  Mistrzostwa ich Krajów, a więc Czech, Słowacji i Polski. Główna dekoracja za Mistrzostwo Czterech Narodów odbędzie się osobno o godz. 21.30 na tafli lodowiska – przyznaje Zbigniew Niżnikiewicz .

Polecam w szczególności występ par tanecznych na czele z reprezentującymi Polskę parami: Natalia Kaliszek- Maksym Spodyriew - olimpijczycy z Pjongczangu 2018, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy oraz rywalizację solistek na czele z Eliską Brezinovą z Czech, Nicole Rajićovą ze Słowacji i Polką Elżbietą Gabryszak. Wśród najlepszych  solistek nie zabraknie również Jekateriny Kurakowej reprezentującej Polskę, która jest faworytką Mistrzostw – zwraca uwagę Niżnikiewicz.

W trakcie zawodów przeprowadzone zostaną również Mistrzostwa Polski w tańcach na lodzie w kategorii młodzików. Organizatorem zawodów jest PZŁF, Miasto Cieszyn oraz KS Cieszyn.

 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: