Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (6 i 7 grudnia 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie interweniowali m.in. w związku ze zdarzeniami drogowymi i pomocą pogotowiu.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (6.12) w Istebnej. O 11:33 zderzyły się tam dwa samochody osobowe – doszło do najechania na tył. Na czas działań wprowadzono ruch wahadłowy. Strażacy zneutralizowali wyciek i uprzątnęli jezdnię – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 12:29 ratownicy interweniowali w Wiśle na ul. Czarne. Usunęli tam drzewo powalone na jezdnię.

O 17:00 strażacy pojawili się w Międzyświeciu na S52, gdzie samochód osobowy uderzył o barierki, odbił się od nich, uderzył w barierki po przeciwległej stronie i zatrzymał się w poprzek jezdni. Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli teren działań i zatrzymali ruch w kierunku Bielska, aby przepchnąć samochód na pas awaryjny. Po przepchnięciu osobówki ruch odbywał się jednym pasem. Droga została uprzątnięta. Kierowca pojazdu nie doznał żadnych obrażeń.

Ostatnia z niedzielnych interwencji to alarm z monitoringu przeciwpożarowego. O 17:11 strażacy udali się do Wisły na ulicę Wypoczynkową, czujka uruchomiła się w jednym z domów wczasowych. Na szczęście alarm był fałszywy.

Kolejna interwencja miała miejsce już w poniedziałek (7.12). O 9:44 strażacy udali się na ulicę Karłowicza, gdzie pomogli przetransportować nieprzytomnego pacjenta do karetki.

O 11:41 w Brennej na ulicy Leśnica doszło do kolejnego w tym sezonie grzewczym pożaru sadzy w kominie. Pożar został ugaszony przez właściciela jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów. Strażacy wygasili ogień w piecu kaflowy, podali jeden prąd proszku gaśniczego, wyczyścili komin i sprawdzili pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: