Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomoc w walce z pandemią. Funkcjonariusze oddają osocze

W poniedziałek (07.12) pięcioro funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Cieszynie oraz Oddziału Zewnętrznego w Bielsku Białej oddało osocze, by pomóc w leczeniu chorych na Covid-19.

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Cieszynie oraz Oddziału Zewnętrznego w Bielsku Białej aktywnie uczestniczą w zbiórkach krwi, które organizowane są w ciągu całego roku. - Są to m.in. akcje „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oraz „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. W mijającym roku więziennicy z Cieszyna oddali już ponad 41 litrów krwi. Natomiast w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego zarejestrowało się dziesięciu nowych funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Cieszynie – poinformował por. Tomasz Głasek z ZK w Cieszynie

Strażnic zachęcają do oddawania krwi i osocza, szczególnie dziś, kiedy jest to tak ważne w ratowaniu zdrowia i życia chorych.


red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-07 22:00:57
św. Patryk.: osocze pewnie komuś choremu się przyda, może nawet do szarego obatela trafi - ale na pewno wszyscy obatele byliby bardzo zadowoleni gdyby mogli mieć do tych służb zaufanie jakiego potrzebują obie strony, a które mundurowi najwyraźniej ostatnio przeputali
2020-12-07 22:11:28
św. Patryk.: a gdyby się panom mundurowym w czasie wolnym od wyjazdów do Warszawy czy oddawania osocza nudziło, to polecam naprawdę świetny, krótki wykład o trzepaniu katolicko-narodowej kasiory przez toruńskiego magika: twitter.com/anita_fogler/status/1176117624213819393 === (p.s. oddawanie krwi czy osocza to szlachetna inicjatywa, dawanie przykładu godne pochwały - zawsze jednak przy takich okazjach trzeba uważać by nie przesadzić z autoreklamą, obatele wyczuleni ostatnio na niuanse...)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: