Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Piątek (6.11) to kolejny pracowity dzień dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie poza standardowym dowozem żywności i leków do osób objętych kwarantanną interweniowali m.in. w związku z wyciekami gazu, czy uwięzionym kotem...

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło o 8:44 w Ustroniu. Ratownicy zostali wezwani do kota, który nie mógł się wydostać z kanału burzowego. Strażacy zdjęli kratkę zabezpieczającą i wyciągnęli zwierzaka.

O 9:15 w Wiśle pracownik firmy remontowej poinformował, że wewnątrz budynku jest wyczuwalny zapach gazu. Zgłaszający czekał na przybycie zastępów poza obiektem. Strażacy odcięli dopływ gazu i prądu do budynku i dokonali pomiarów, które potwierdziły wyciek. Po przybyciu na miejsce pogotowia gazowego i dokonania kolejnych pomiarów potwierdzono obecność gazu – nie ustalono miejsca wycieku. Pogotowie gazowe wezwało ekipę techniczną w celu znalezienie nieszczelności. Do tego czasu wprowadzono zakaz wstępu do budynku i przerwano trwające w nim prace – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Ustroniu na ulicy Katowickiej. O 9:42 ratownicy zostali wezwani w celu uprzątnięcia jezdni po kolizji.

O 12:54 ratownicy pojawili się w Cieszynie na ulicy Siennej, gdzie usunęli gniazdo os.

Ostatnia z interwencji to kolejny wyciek gazu. O 13:39 ratownicy zostali wezwani do Ochab Wielkich na ulicę Kościelnik, gdzie koparka uszkodziła gazociąg średniego napięcia. Pomiary potwierdziły, że doszło do wycieku gazu. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, które podjęło działania naprawcze.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: