Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pytali o osoby ze zdjęcia, pracują nad antologią poetów

W środę (04.11) na profilu Gminnego Ośrodka Kultury w mediach społecznościowych pojawiło się archiwalne zdjęcie, przedstawiające członków Klubu Literackiego w Istebnej, podczas spotkania w 1983 roku. GOK prosił o pomoc w identyfikacji trzech osób, w związku z pracami nad antologią poetów z Trójwsi. Po raz kolejny Internet pokazał swoją siłę, gdyż osoby zostały już zidentyfikowane.

Jak poinformował Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej, instytucja jest na ostatniej prostej w przygotowaniu publikacji Antologii poetów i pisarzy Beskidzkiej Trójwsi pod redakcją Barbary Juroszek i Małgorzaty Kiereś, która ukaże się w formie ebooka w ramach programu Kultura w Sieci dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury — Obecna sytuacja jest dla nas trudna i nie możemy realizować działań dla publiczności, a kultura przecież po to jest, by cieszyć ludzi i zapewnić atrakcje, ale staramy się w Ośrodku Kultury prowadzić szereg działań, które umożliwią nam mimo wszystko kontakt z odbiorcami choćby w formie online – wyjaśnia Łucja Dusek-Francuz, dyrektor GOK Istebna.

W związku z pracami pojawiła się prośba o pomoc w zidentyfikowaniu trzech osób z archiwalnego zdjęcia. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców udało się ustalić, kto widnieje na fotografii. Antologia ma ukazać się wkrótce, będzie to ebook, dostępny do pobrania w sieci.

Antologia ta była marzeniem śp. Rafała Wałacha, filologa klasycznego i muzyka z Jaworzynki zmarłego w 2011 roku, które obecnie udało się zrealizować. Zbiór utworów kilkudziesięciu literatów wraz ze zdjęciami i biogramami poprzedzi wstęp etnograf Małgorzaty Kiereś - Dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle i Rafała Wałacha.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-07 09:09:39
Antykler Forte: ten z lewej to na pewno młody Himilsbach, a ta z długimi włosami chyba Matka Boska Pociecha Migrantów I Niebinarnych?...
2020-11-07 23:39:00
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Marna prowokacja saletra
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: