Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (21 i 22 września 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie interweniowali m.in. w związku ze zdarzeniami drogowymi, czy wyczuwalnym zapachem gazu.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (21.09) o 8:10 na ulicy Zbożowej w Pruchnej. Ratownicy usunęli gniazdo szerszeni.

O 8:15 strażacy pojawili się w Cieszynie na Bielskiej, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Ratownicy odłączyli akumulatory i instalację LPG oraz zneutralizowali wycieki.

O 9:21 strażacy zneutralizowali plamę oleju w Skoczowie na ulicy Objazdowej.

O 12:12 podobna interwencja miała miejsce w Ustroniu, strażacy zneutralizowali plamę na ulicy Katowickiej.

Kolejna interwencja miała miejsce w Bąkowie – podczas prac ziemnych odkopano skorodowany niewybuch. Ewakuowano mieszkańców trzech najbliższych domów, łącznie 8 osób. Po przybycie na miejsce policyjnego pirotechnika podjęto decyzję, że osoby mogą wrócić do domu. Miejsce zostało przekazane policji, która zabezpieczała teren do czasu przybycia saperów – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 14:48 ratownicy pojawili się w Ustroniu na ulicy Wiejskiej, gdzie usunęli gniazdo os.

O 18:18 strażacy zostali zadysponowani na ulicę Wojska Polskiego w Mnichu, gdzie w okolicy licznika w jednym z domów był wyczuwalny zapach gazu. Czujnik wielogazowy potwierdził niewielki wyciek gazu. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe wymieniło uszkodzony reduktor w liczniku.

Podobna interwencja miała miejsce w Strumieniu. O 19:30 ratownicy pojawili się na ulicy Londzina, gdzie również w budynku był wyczuwalny zapach gazu. W tym przypadku jednak czujnik nie wykazał zagrożenia. Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe potwierdziło niewielki wyciek przy liczniku, który jednak nie stanowił zagrożenia.

Ostatnia z poniedziałkowych interwencji miała miejsce o 22:08 w Pierśćcu. Tam miało dojść do wzbudzenia się czujki czadu. Na miejscu jednak nie stwierdzono zagrożenia, ratownicy poinformowali zgłaszającą o możliwej awarii czujki.

Kolejne zdarzenie miał miejsce już we wtorek (22.09)  Strażacy o 11:38 pojawili się w Wiśle na ulicy Olimpijskiej, gdzie usunęli gniazdo os.

O 13:50 ratownicy interweniowali w Bażanowicach na ulicy Cieszyńskiej, gdzie doszło do najechania na tył. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie uskarżającej się na ból szyi. Następnie zneutralizowali wycieki, odłączyli instalację elektryczną w pojazdach i uprzątnęli jezdnię.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: