Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Obywatel Senior" i "Poczta Obywatelska" w Strumieniu

Gmina Strumień nie zapomina o seniorach, w związku z czym magistrat poinformował o przystąpieniu do programu „Obywatel senior”. W ranach aktywności mają odbyć się warsztaty dla mieszkańców, utworzona zostanie również „Poczta Obywatelska”.

„Obywatel Senior” to projekt realizowany w arach Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych – skierowany jest do osób, które ukończyły 60.rok życia. W ramach akcji w Strumieniu mają odbyć się warsztaty dla seniorów, podczas których zaprezentowane zostaną rozwiązania z zakresu komunikacji, planowania i rozwiązywania problemów - Osoby z terenu gminy Strumień, które ukończyły 60. rok życia, zachęcamy do kontaktu z Referatem Rozwoju i Promocji w Urzędzie Miejskim w Strumieniu tel. 33 8570 182 celem zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 2 października – zachęca strumieński magistrat.

To jednak nie koniec działań. W ramach projektu utworzona zostanie „Poczta Obywatelska”, której zadaniem będzie prowadzenie dialogu w sprawach senioralnych. Przy wejściu do Urzędu Miejskiego w Strumieniu oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Strumieniu ulokowane zostaną skrzynki, do których seniorzy będą mogli wrzucać postulaty i spostrzeżenia, dotyczące gminnej polityki senioralnej. Będzie można również poinformować o osobach, które w jakiś zakresie potrzebują wsparcia - Informacje przekazywane do skrzynek pozwolą na lepsze poznanie lokalnego środowiska seniorów i ich potrzeb. Z pozyskanych w ten sposób informacji sporządzony zostanie zbiorczy raport, który zostanie wykorzystany do planowania dalszych działań na rzecz osób starszych w gminie i w regionie – wyjaśniają władze Strumienia.

Przypominamy, że od początku września seniorzy ze Strumienia mogą również ubiegać się o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

red

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-22 20:07:41
krzysztof.mm: "warsztaty dla seniorów... rozwiązania z zakresu komunikacji, planowania i rozwiązywania problemów" - w skrócie h u m b u g
2020-09-22 22:07:43
politykier: Taki sam, jakim okazał się KOD, czy może jeszcze okazać się "Nowa Solidarność".
2020-09-23 08:21:24
tom lem: ... ta - "Poczta Obywatelska" - to wypisz, wymaluj " Pogadajmy o Cieszynie" - chyba obie Panie te same akademie ukończyły;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: