Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zaolzie. Z okrojonym programem, ale dożynki w Trzanowicach się odbyły

Większość imprez dożynkowych na Zaolziu została tego roku odwołana. Jedna z kilku, które, choć z okrojonym programem, się odbyły to te w Trzanowicach. Podziękowanie za plony zorganizowały tam w minioną sobotę (19 września) działacze Miejscowego Koła Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej wspólnie ze strażakami.

Wiadomo, że współczesne dożynki to przede wszystkim program artystyczny. Nie może się obejść bez choćby minimalistycznej inscenizacji obrzędu dożynkowego, więc i tego roku jej nie zabrakło. Oczywiście w wykonaniu miejscowego Zespołu Tanecznego „Trzanowcie”. Jak co roku wystąpiły też miejscowe dzieci, które program taneczny na dożynki przygotowywały podczas półkolonii „Lato z tradycją”.

Zarówno dzieciom do występu, jak i wszystkim do późniejszej zabawy przygrywała kapela „Bez Miana”. Nie przyjechał natomiast zespół z Jaworza, co było w pierwotnych planach. Mimo okrojonego programu wszyscy świetnie się bawili. Dzieci szalały na dmuchanym zamku, chętnie też brały udział w próbach zmagania się ze strażackim wężem. A dorośli delektowali się nie tylko plackami i trunkami w bufecie, ale też, a może przede wszystkim, możliwością spotkania z przyjaciółmi, znajomymi, bliższymi i dalszymi sąsiadami. - dotychczas nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jaką wartością jest możliwość spotykania się – zauważył ze sceny ksiądz, który nie tylko pobłogosławił plony i przeczytał fragment Pisma Świętego, ale też nawiązał do obecnej sytuacji.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: