Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (9 i 10 września 2020) były dla strażaków z powiatu cieszyńskiego stosunkowo spokojne, jednak każdego dnia odnotowali kilka interwencji. Większość działań miała związek z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w środę (09.10) w Bładnicach Górnych na ulicy Gazdowskiej. Ratownicy usunęli tam gniazdo os.

Podobna interwencja miała miejsca o 12:02 w Zaborzu na ulicy Miarki.

O 14:27 na ulicy Zofii Kossak w Górkach Wielkich doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania na miejscu polegały na odłączeniu akumulatorów i usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 14:52 strażacy pojawili się na ulicy Daszyńskiego w Ustroniu, gdzie usunęli gniazdo os, które zadomowiły się w budynku Szkoły Podstawowej.

Kolejna interwencja miała miejsce o 15:06 w Zebrzydowicach na ulicy Agrestowej. Zgodnie ze zgłoszeniem nad jedną z posesji miał zwisać nadłamany konar drzewa. Ratownicy usunęli zagrożenie.

O 15:32 w Istebnej uruchomiła się czujka w hotelu Złoty Groń. Był to alarm fałszywy.

O 15:45 strażacy znów udali się na ulicę Agrestową w Zebrzydowicach, gdzie wypompowali wodę z zalanej piwnicy.

Ostatnia z interwencji w środę to usunięcie gniazda os na ulicy Schodowej w Cieszynie.

Do kolejnej interwencji doszło już w czwartek  (10.09). Strażacy pojawili się w Wiśle na placu Hoffa i usunęli gniazdo os, które postanowiły zamieszkać w parku.

Druga interwencja również miała związek z osami. Tym razem strażacy usunęli gniazdo, które znajdowało się przy placu zabaw na terenie przedszkola w Goleszowie na ulicy Osiedlowej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: