Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czechy: wracają maseczki

Od czwartku w całych Czechach obowiązkowe znów będą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Minister zdrowia Adam Vojtěch zwołał w środę rano specjalne spotkanie w rządzie z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Uczniowie nie będą musieli zakładać maseczek na lekcjach.

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej dziś rano zwołałem specjalne spotkanie Centralnego Zespołu Inteligentnej Kwarantanny. Razem z ekspertami postanowiliśmy, że od jutra wprowadzimy obowiązek zakładania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych w całej Republice Czeskiej” – poinformował przed południem na Twitterze minister zdrowia Adam Vojtěch.

Do tej pory obowiązkowa ochrona ust i nosa obowiązuje w Czechach w środkach komunikacji publicznej, w taksówkach, urzędach oraz budynkach opieki zdrowotnej i socjalnej.

Od czwartku w związku z nowymi obostrzeniami maseczki trzeba będzie zakładać wewnątrz budynków w całym kraju.  „Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej dziś rano zwołałem specjalne spotkanie Centralnego Zespołu Inteligentnej Kwarantanny. Razem z ekspertami postanowiliśmy, że od jutra wprowadzimy obowiązek zakładania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych w całej Republice Czeskiej” – poinformował przed południem (08.09. - przyp. ox.pl) na Twitterze minister zdrowia Adam Vojtěch.

Do tej pory obowiązkowa ochrona ust i nosa obowiązuje w Czechach w środkach komunikacji publicznej, w taksówkach, urzędach oraz budynkach opieki zdrowotnej i socjalnej.

Od czwartku w związku z nowymi obostrzeniami maseczki trzeba będzie zakładać wewnątrz budynków w całym kraju. – Będzie obowiązywała zasada „pod dachem w maseczce”. Nie dotyczy ona m.in. dzieci do dwóch lat, przedszkoli, pacjentów w szpitalach czy też klientów restauracji podczas konsumpcji – wyjaśnił na popołudniowej konferencji prasowej szef czeskiego resortu zdrowia.

W szkołach obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie dotyczył tylko pomieszczeń wspólnych dla wszystkich uczniów, w klasach takiego obowiązku nie będzie. Ponadto nie będziemy mogli zapomnieć o maseczce, kiedy zechcemy wziąć udział w każdej imprezie czy zgromadzeniu (wcześniej obowiązywał limit określający obowiązek zakładania maseczki w miejscu, gdzie gromadziło się więcej niż 100 osób).

Bez maseczki będziemy mogli przebywać w biurze, ale tylko wtedy, gdy pracownicy zachowają od siebie dwumetrowy odstęp.

We wtorek potwierdzono rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 1164. Rekordowa jest też liczba aktywnych przypadków - 9272. Dotychczasowy rekord - 796 infekcji - notowano w piątek.

Głos.Live  - Gazeta Polaków w Repulice Czeskiej

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-11 02:05:38
Srandek: Pół żartem pół serio ;) https://youtu.be/M_G0kbe1ThM
2020-09-11 08:15:18
buli02: Do restauracji w masce ale jeść już bez bezsens.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: