Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: Fabryczna po remoncie

Ponad 2,1 mln zł kosztowała przebudowa ul. Fabrycznej w Ustroniu. Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu miasta i Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace obejmowały rozbiórkę istniejącej i położenie nowej nawierzchni, a także budowę kanalizacji deszczowej oraz chodznika. - To jedna z tych inwestycji, na którą mieszkańcy czekali już kilkadziesiąt lat. Całą poprzednią kadencję mówiło się o konieczności przeprowadzenia tego remontu – jednak nie udało się go zrealizować. A przecież ul. Fabryczna to nie tylko jedna z ważniejszych ulic Ustronia Dolnego, ale też droga dojazdowa do cmentarza komunalnego i połączenie z ul. Długą prowadzącą do Hermanic. Dzięki nowo powstałemu chodnikowi poprawiła się także komunikacja i bezpieczeństwo pieszych, a to bardzo ważny element tej inwestycji - mówi Przemysław Wojtasik z Urzędu Miasta Ustroń.

Niestety inwestycja nie objęła remontu odcinka do samych torów koolejowych i ul. Tartacznej. - Stało się tak z powodów własnościowych, gdyż teren przy torach należy do kolei - wyjaśnia burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.


KR/UM Ustroń

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-11 07:15:28
jackustron: Można?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: