Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

C.olor zagościł w Cieszynie

Od czwartku (10.09) w Galerii 13 na cieszyńskim Nowym Mieście można podziwiać wystawę „C.olor czyli trzynastodniowa kolorystyczna wystawa kolażowa” autorstwa Jacka Kućki.

W jednej z sal w Galerii 13 od czwartku można podziwiać wystawę kolaży, autorstwa Jacka Kućki – artysty pochodzącego z miejscowości Kozy koło Bielska, tworzącego plakaty, obrazy i murale. Sam o swoich pracach mówi, że są trochę prowokacyjne, a inspiruje go „robienie w papierze” - wycinając, sklejając, łącząc w ciekawy sposób różne elementy. Prace plastyczne staram się wykonywać w jak największy stopniu ręcznie, nie lubię posiłkować się programami graficznymi. Jestem zdania, że im więcej elementów składa się na daną pracę, tym jest ona ciekawsza – wyjaśnia autor. O dużym zainteresowaniu artysty mnogością elementów i kolorów świadczą nagrody i wystawy, w których brał udział, a tych trochę już na koncie ma. Dał się poznać jako Laureat i nagrody za plakat w VI edycji konkursu Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym, Warszawa (2012), Uczestnik wystawy pokonkursowej II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda, Galeria Szyb Wilson, Katowice (2018) i autor wystaw: "Misie dla DOM EQ", Kraków (2019), "Qucka dla DOM EQ", Kraków (2020), "Kolaż Apetyczny", Katowice (2020).

Autor prac nie po raz pierwszy pojawił się w Cieszynie — Moja pierwsza wystawa w Cieszynie, powstała z myślą o mieście. Sama idea zrobienia czegoś dla/w Cieszynie narodziła się wówczas gdy jeszcze był taki czas, że odbywał się w mieście Biennale w Wenecji Cieszyńskiej. Spodobała mi się jego idea i forma, nawet w pewnym momencie prawie udało się wziąć w nim udział. Jak to jednak u mnie bywa, bardzo często mam ten tzw. słomiany zapał. Minęło trochę czasu i wpadłem na pomysł (jeszcze przed czasem pandemii), że muszę, tak czy owak, zrobić coś w Cieszynie. Oczywiste było, że padnie na kolaż – wyjaśnia Jacek Kućka.

Na wystawie C.olor, jak sam tytuł wskazuje, motywem przewodnim jest kolor. Kolaże to połączenie różnych, wielobarwnych elementów, w konkretne prace, poszczególnych dzieł nie da się jednak opisać, gdyż najlepiej je zobaczyć - Na pierwszy rzut oka prostota w przekazie, 12 kolorów,  dopiero przy mocniejszym wpatrzeniu się w kolaż można zauważyć mnogość elementów, z których składa się każdą z prac - podsumowuje autor. Wstęp na wystawę jest nieodpłatny i możliwy w godzinach pracy Galerii 13 (ul. Nowe Miasto 13, Cieszyn).

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: