Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (22 i 23 lipca 2020) to kolejne interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie ratownicy poza standardowym dostarczaniem żywności i leków do osób objętych kwarantanną interweniowali w związku z wyciekiem gazu i działali w przypadku innych miejscowych zagrożeń.

 Do pierwszego ze zdarzeń doszło w środę (22.07). O 15:55 strażacy pojawili się w Pogwizdowie na ulicy Katowickiej, gdzie usunęli gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

O 20:18 ratownicy udali się do Pierśćca na ulicę Przysiółek – zgłoszenie dotyczyło wyczuwalnego zapachu gazu z nieużywanej sieci gazowej. Wyciek pojawił się w wyniku korozji przyłącza – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe.

Do kolejnej interwencji doszło już w czwartek (23.07). O 5:22 ratownicy pojawili się w Ustroniu na ulicy Hojzara, gdzie przy użyciu węża wysokiego ciśnienia zmyli krew z ziemi.

O 8:35 ratownicy znów pojawili się w Ustroniu, tym razem zgłoszenie dotyczyło żmii na posesji. Żmija okazała się finalnie zaskrońcem, który udał się do oczka wodnego w ogrodzie. Zwierzę zostało złapane i wypuszczone w bezpiecznym miejscu. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: