Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (5 i 6 lipca 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie doszło m.in. do dwóch uszkodzeń gazociągów i kilku innych zagrożeń miejscowych.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (05.07) o 13:40 w Brennej na ulicy Cisowej. Był to alarm fałszywy, gdyż zgodnie ze zgłoszeniem, do rzeki Brennicy miały dostawać się zanieczyszczenia. Te jednak były pochodzenia naturalnego i nie stanowiły zagrożenia, więc alarm zakwalifikowano, jako fałszywy.

O 17:41 strażacy usunęli w Ochabach na ulicy Stromej powalone drzewo.

Ostatnie zdarzenie tego dnia to pożar komory silnika w Pruchnej przy ulicy Podlesie – samochód znajdował się na poboczu, około 15 metrów  od najbliższych zabudowań. Podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Następnie zakręcono butlę w instalacji gazowej w pojeździe – wyjaśnił st. kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

Do kolejnej interwencji doszło już w poniedziałek (06.07.) w Kaczycach. O 8:56 strażacy pojawili się na ulicy Podleśnej, gdzie karetka pogotowia ugrzęzła na drodze nieutwardzonej. W karetce nie było pacjenta, została wyciągnięta.

O 10:13 w Kończycach na ulicy Jagiellońskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, po przebadaniu została na miejscu zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli teren działań, zneutralizowali wycieki i uprzątnęli jezdnię.

O 10:42 w Marklowicach Górnych na ulicy Leśnej, prawdopodobnie w wyniku prac polowych, doszło do uszkodzenia gazociągu. Strażacy zabezpieczyli teren i ogrodzili go taśmą. Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe, które usunęło usterkę.

Kolejna interwencja to alarm fałszywy w Ustroniu na ulicy Wczasowej. O 10:52 zgłoszono gniazdo os, które ostatecznie okazało się siedzibą niegroźnych much.

O 10:56 zastępy pojawiły się w Wiśle, gdzie doszło do kolejnego w tym dniu uszkodzenia gazociągu, tym razem podczas prac ziemnych. Tak jak w poprzednim przypadku zabezpieczono teren działań i zadysponowano na miejsce pogotowie gazowe.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: