Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zebrzydowice: wójt z absolutorium

W trakcie czerwcowej sesji Rady Gminy Zebrzydowice radni podjęli uchwałę absolutoryjną wobec wójta Andrzeja Kondziołki.

W trakcie sesji miała odbyć się debata wokół raportu o stanie gminy za 2019 rok, jednak nikt nie zdecydował się zabrać głosu. Cały dokument można pobrać tutaj.

W zawartych w nim wnioskach wójt Andrzej Kondziołka pisze, że w ubiegłym roku sytuacja finansowa gminy była stabilna. - Zadłużenie utrzymuje się na bezpiecznym, relatywnie niskim poziomie, spełniając dyspozycje wynikające z art. 242 - 244 ustawy o finansach publicznych, o czym m.in. świadczą pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w kwestii relacji długu do wskaźników oraz realizacji budżetu. Zadłużenie wynika z zaciągniętych przez gminę pożyczek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na zadania proekologiczne (PONE, kanalizacja, wodociąg) i jest częściowo umarzalne - podkreśla samorządowiec.

W kwestii wydatków gminy, największym wyzwaniem było utrzymanie oświaty. - W ubiegłym roku subwencja oświatowa i dotacja do funkcjonowania przedszkoli pokryła 65,59 % wszystkich wydatków związanych z oświatą. Środki z subwencji nie zrekompensowały też w pełnej wysokości potrzeb związanych z wdrożeniem podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli - zaznacza Kondziołka.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: