Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa (17.06) to dla strażaków z powiatu cieszyńskiego kolejny pracowity dzień. Interwencje rozpoczęli od usuwania skutków dachowania samochodu w Cieszynie na Hażlaskiej, następnie kilka razy interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi oraz innymi miejscowymi zagrożeniami.

Przed godziną 6 rano na ulicy Hażlaskiej w Cieszynie dachowal samochód osobowy – po przybyciu na miejsce stwierdzono, że jedna osoba poszkodowana znajduje się poza pojazdem. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Samochód uderzył w słup energetyczny, odłączono więc prąd. Następnie podano prąd wody na palący się pojazd. Na skutek zdarzenia samochód marki Renault uległ całkowitemu zniszczeniu – relacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne interwencje zostały podjęte przez jednostki OSP. Był to dowóz żywności osobom objętym kwarantanną, działania podjęto na terenie Gminy Strumień

O 11:46 ratownicy interweniowali w Strumieniu na ulicy Pszczyńskiej, gdzie zneutralizowali plamę oleju.

Kolejna interwencja, to zdarzenie w Ustroniu na ulicy Lipowskiej. O 11:48 doszło tam do kolizji, w której jedna osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brało udział 5 osób, w tym jedno dziecko. Poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. W czasie działań droga była nieprzejezdna, ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli skutki stłuczki.

O 13:08 zastęp interweniował w Cieszynie na ulicy Kościuszki, gdzie konar oparł się o linie energetyczne. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd. Następnie strażacy usunęli zwisający konar.

O 14:25 do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Ustroniu na ulicy Wiślańskiej. Samochód uderzył w słup i wpadł do rowu. Jedna osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejscu skutki zdarzenia usuwały 3 zastępy.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: