Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rewolucje drogowe w Jasienicy

W lutym 2020 roku informowaliśmy o planach władz jasienickiego magistratu dotyczących opracowania koncepcji zmiany infrastruktury drogowej w rejonie zjazdu z S52 w centrum gminy. Prace nad tym etapem zakończono.

Koncepcja nowego układu drogowego przy węźle łączącym centrum gminy Jasienica z drogą S52 jest już gotowa, ma ona rozwiązać problemy komunikacyjne w ruchliwym centrum – przy bibliotece oraz Urzędzie Gminy. Miałyby w tym miejscu powstać trzy ronda i nowa droga, która będzie trasą alternatywną. Jedno rondo zostałoby wybudowane na skrzyżowaniu koło biblioteki, kolejne po przejechaniu pod S52 na skrzyżowaniu z ul. Międzyrzecką w sąsiedztwie Urzędu Gminy. Stąd główny strumień ruchu samochodów skierowany ma być, nie bezpośrednio na ul. Strumieńską, ale w prawo, na ul. Międzyrzecką. Kilkadziesiąt metrów dalej nastąpi zjazd z ul. Międzyrzeckiej w lewo w zupełnie nową drogę, która połączyłaby to skrzyżowanie z ul. Strumieńską na wysokości szkoły. W tym miejscu zbudowanoby trzecie rondo. Władze Gminy zapowiadały zmiany już od kilku miesięcy, jest to odpowiedź na potężne utrudnienia na drodze w godzinach szczytu.

Układ jest złożony, ale pozwoli przy każdym skrzyżowaniu redukować część strumienia samochodów, tym samym rozładować obecne korki. Zależy nam na wprowadzeniu skutecznego rozwiązania problemów komunikacyjnych na następne dziesięciolecia. Trzeba bowiem pamiętać, że samochodów i ruchu na drogach w tym rejonie raczej będzie przybywać – mówi wójt Janusz Pierzyna. Cały remont to duże wyzwanie, zarówno techniczne, jak i finansowe. Całość może kosztować nawet 8 milionów złotych.

Każde rondo będzie miało po 35 m średnicy zewnętrznej, drogi przejazdowe przynajmniej 7 m szerokości, powstaną chodniki i odwodnienia. Na skrzyżowaniu z nową drogą powstaną dodatkowe pasy do skrętu. Przy okazji zostanie także zmodernizowany odcinek ul. Strumieńskiej od biblioteki do krzyżówki w Jasienicy z szerokim na 3,5 m chodnikiem po stronie zachodniej - Przygotowana koncepcja pozwoli na przygotowanie projektu wykonawczego i zabiegi o realizację inwestycji. W tej sprawie prowadzone są już rozmowy zarówno ze Starostą Bielskim, jak i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – dodaje wójt, zaznaczając, że przeprowadzenie całej inwestycji nie będzie prostym zadaniem. Cały rejon w sąsiedztwie inwestycji podlega GDDKiA, wszystko musi więc zostać odpowiednio uzgodnione.

O planach dot. zmian na jasienickich drogach pisaliśmy tutaj.

JŚ/mat.pras

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: