Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (27 i 28 listopada 2019) były w naszym regionie na szczęście stosunkowo spokojne. W tym okresie strażacy odnotowali łącznie trzy interwencje, z których jedną był alarm fałszywy. Oprócz tego ratownicy interweniowali w związku ze zderzeniem samochodu osobowego z autobusem oraz z pożarem liści na prywatnej posesji.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w środę (27.11.2019) o 3:56. Zgłoszenie dotyczyło pożaru liści i gałęzi na prywatnej posesji. Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia. Paliły się liście i suche gałęzie, zlokalizowane około 10 metrów od budynku mieszkalnego. Podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Kolejne zdarzenie to interwencja z godziny 10:11. W Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem linii Cieszyn-Jaworzynka – Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z autobusem. Na miejscu obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego, pod opieką ratowników znajdował się kierowca samochodu osobowego. Ostatecznie okazało się, że nie ma konieczności przewiezienia go do szpitala. Autobusem podróżowało 20 osób. Pasażerowie przesiedli się do innego pojazdu, który konturował przerwaną trasę. Działania strażaków na miejscu polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach i usunięcie pojazdów na pobocze – wyjaśniał st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Trzecia z opisywanych interwencji miała miejsce już w czwartek (28.11.2019). W jednym z obiektów, zlokalizowanych w Wiśle przy ulicy Górnośląskiej, uruchomiła się czujka monitoringu pożarowego. Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono zewnętrznych oznak pożaru. Budynek został dokładnie sprawdzony, jednak nie stwierdzono zagrożenia, alarm ostatecznie okazał się fałszywy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: