Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W poniedziałek i wtorek (07-08.10.2019) strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali kilka razy. W poniedziałek dwie interwencje dotyczyły problemów z gazociągami. Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Strażacy usuwali również skutki zdarzeń drogowych i walczyli z plagą sezonu grzewczego, jaką są pożary sadzy.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (07.10.2019) w Brennej Leśnicy. O godzinie 8:12 doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia, przez samochód osobowy, który zjechał z parkingu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, pasażerowie samochodu zostali ewakuowani do pobliskiego ośrodka zdrowia – ruch na drodze został wstrzymany, dokonano pomiarów w promieniu 30 metrów od uszkodzenia. Pomiary nie wykazały zagrożenia. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe, które odłączyło dopływ gazu. Samochód został wyciągnięty, a miejsce zostało przekazane pogotowiu gazowemu – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejne zdarzenie to również uszkodzenie rurociągu, tym razem jednak w Cieszynie na ulicy Dojazdowej. W okolicy wykopu na poboczu drogi był wyraźnie wyczuwalny zapach gazu. Pomiary wykazały obecność na poziomie 10% dolnej wybuchowości metanu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, czynności, mające na celu usunięcie uszkodzenia podjęło pogotowie gazowe.

O godzinie 19:37 zastępy pojawiły się na ulicy Konopnickiej w Kaczycach. Strażacy usuwali tam plamę oleju.

Kolejne zdarzenie miało miejsce już we wtorek (08.10.2019). O godzinie 12:46 strażacy usuwali skutki kolizji w Ustroniu na ulicy Daszyńskiego.

 14:03, również w Ustroniu, doszło do pożaru sadzy w kominie. Zastępy pojawiły się na ulicy Jaśminowej. Ogień został ugaszony przy zastosowaniu gaśnicy proszkowej. Dom został sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla oraz przy użyciu kamery termowizyjnej. Pomiary Ne wykazały zagrożenia.

O godzinie 15:02 zastępy wyruszyły do Zebrzydowic na ulicę Dworcową, gdzie doszło do kolejnego pożaru sadzy w kominie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: