Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pruchna ma nowe wielofunkcyjne boisko

Uczniowie szkoły w Pruchnej  oraz mieszkańcy mogą się cieszyć z nowego  wielofunkcyjnego boiska sportowego.  Uroczyste otwarcie nowego obiektu nastąpiło we wtorek 8 października.

Chcemy dbać o rozwój kultury fizycznej uczniów w naszej gminie, a nowoczesny obiekt daje nowe możliwości. Niewykluczone, że właśnie z tej szkoły wyjdzie w przyszłości doskonały lekkoatleta lub inny sportowiec powiedziała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. – Wierzę, że obiekt spełni również oczekiwania mieszkańców Pruchnej i stanie się chętnie odwiedzanym miejscem poszerzającym ofertę sportowo – rekreacyjną gminy – dodała.

 Do dyspozycji uczniów  jest boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 44 m x 24,1 m, rozbieg do skoków w dal wraz z piaskownicą oraz bieżnia prosta o nawierzchni poliuretanowej. Obiekt został oświetlony i ogrodzony. Docelowo kompleks ten ma poszerzać ofertę sportowo-rekreacyjną skierowaną do wszystkich mieszkańców.

W uroczystościach związanych z oficjalnym otwarciem wielofunkcyjnego boiska uczestniczyli m.in. Anna Grygierek – Burmistrz Strumienia, Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Radni Powiatu Cieszyńskiego, Radni Gminy, sołtysi oraz zaproszeni goście.

W trakcie  wydarzenia, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Emilii Michalskiej w Pruchnej przedstawili historię sportu od starożytności aż po lata współczesne. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie szkoły wraz z Panią Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Stanisławem Szwedem oraz Czesławem Greniem.

Koszt budowy  sportowego kompleksu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pruchnej wyniósł ponad 632 tys. zł, z czego  201 023 zł pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Resztę dołożyłą z  budżetu Gminy Strumień.

(red./mat.pras.)

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-08 18:35:57
Ebenezer: Ten wiceminister tylko przecina, otwiera. Panoszy się jakby był u siebie. Może niech zajmie się żonką, która sieje ferment w bielsku?!!
2019-10-08 20:17:51
krzysztof.nn: były Orliki, będą Kaczory? - prezesa musi boleć sukces tego pomysłu Tuska
2019-10-08 22:10:05
M53: Szkoda tylko, że Pruchnianie dowiadują się o otwarciu po fakcie. Nie tylko Szwed ciągle przecina, Burmistrzowa też w tym przoduje. Ostatnio najlepiej tylko to je j wychodzi. A sprawy chodnika na Katowickiej, przejść dla pieszych na rondzie w Pruchnej, dalej nie załatwione. To jest zbyt trudne dla Burmistrzowej. Trzeba by się wysilić, napisać pisma, pojeździć, powalczyć... A to bardzo wyczerpujące. Bardziej niż podpis pod przyznaniem dotacji, a potem przecięciem wstęgi. Nawet sprawa obiektów tak nie cieszy, jak widzi się indolencję Burmistrzowej w innych, ważniejszych sprawach, w których chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców Pruchnej.
2019-10-08 23:55:24
donekT: Gratulacje z otwarcia nowego obiektu! Tak dalej! Niech służy ludziom!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: