Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wernisaż wystawy rekwizytów teatralnych

W poniedziałek (07.10.2019) w czeskiej galerii Puda odbył się wernisaż wystawy, przygotowanej przez Mariolę i Grzegorza Ptak. Ekspozycja składała się między innymi z rekwizytów teatralnych oraz różnego rodzaju instalacji, związanych z baletem, dziećmi i sztuką teatralną.

Wystawa została otwarta w poniedziałek (07.10.2019) i będzie można ją podziwiać przez tydzień w czeskiej galerii Puda, w godzinach otwarcia galerii. Ekspozycja utrzymana jest w bajkowym stylu, można na niej znaleźć między innymi rekwizyty, które były wykorzystane w przedstawieniach teatralnych, podświetlone imitacje strojów baletowych, czy też różnego rodzaju obrazy, również swoją stylistyką nawiązujące do bajkowych krain. Wernisaż wystawy odbył się w ramach wydarzenia „Otwarte Pracownie”.

- Niesamowicie inspirują nas dzieci. Muszę powiedzieć, że zawsze, jak coś tworzymy, ta szczerość dziecięca, która jest nam bardzo dobrze znana, szczególnie moje ukochane dzieci z małej szkoły baletu i teatru tańca, którym zawdzięczam bardzo dużo. Właśnie tę świeżość, niespotykane myślenie, wyobrażenia różnego rodzaju i historie, które bywają taką silną inspiracją, że nas ciągną później dalej i już wiemy, co zrobić, z czym, z jaką historią, czy danym elementem. Czasem są to elementy teatralne, czasem plastyczne. To wszystko u nas się przenika. Tutaj jest sporo rekwizytów ze spektaklu „Oto moja baśń”. Tak się zdarzyło, że Andersen, Szopen, teatr i balet spotkali się na jednej scenie, w towarzystwie literatury pięknej – wyjaśniała podczas spektaklu Mariola Ptak.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: