Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Miniony weekend na szczęście w powiecie cieszyńskim był spokojny. Jak podkreślają strażacy, niedziela (14.07.2019) to pierwszy dzień od dawna, kiedy nie było konieczności podejmowania żadnej interwencji. Niestety, nieco mniej spokojniej jest dzisiaj (15.07.2019). Strażacy interweniowali m.in. w Skoczowie. Mnichu, Marklowicach Górnych i w Skoczowie.

Pierwsza z podejmowanych interwencji miała miejsce w Skoczowie. Na ulicy Mickiewicza godzinie 9:41 zastępy otrzymały wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny – ok. 60-letni mężczyzna leżał nieprzytomny na chodniku. Stwierdzono u niego uraz głowy. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego mężczyzna został zabrany do szpitala – wyjaśnił kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej jednostki PSP. Więcej informacji na temat tego zdarzenia wraz z relacją filmową dostępne tutaj.

Kolejne zdarzenia miło miejsce w Mnichu na ulicy Moniuszki. Strażacy otrzymali wezwanie do gniazda szerszeni. Z uwagi na fakt, że gniazdo stanowiło zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, owady zostały usunięte.

O godzinie 10:12 strażacy interweniowali w Marklowicach Górnych na ulicy Szkolnej. Z treści zgłoszenia wynikało, że nad szkołą zwisa konar drzewa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia konar został usunięty.

Około godziny 14 w Cieszynie na ulicy Puńcowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Również w tym przypadku strażacy udali się na miejsce, gdzie podjęli odpowiednie działania.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: