Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Strażacy z powiatu cieszyńskiego jak zwykle odnotowali pracowity weekend i początek tygodnia. Od niedzieli do poniedziałku (05-06.05.2019) interweniowali kilkanaście razy, m.in. przy wypadkach drogowych, powalonych drzewach, czy interwencjach w mieszkaniach. Część alarmów okazała się fałszywa.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w niedzielę (05.05.2019) o godzinie 21:26 na ulicy Akacjowej w Ustroniu. W budynku wielorodzinnym mieszkańców zaniepokoił wyczuwalny zapach gazu, w związku z czym wezwano pomoc – po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. Mieszkańcy ewakuowali się z budynku jeszcze przed przybyciem na miejsce ratowników. Wyczuwalny zapach gazu dochodził z piwnicy budynku. Zakręcono dopływ gazu, a następnie przystąpiono do wietrzenia pomieszczenia i przeprowadzania pomiarów – wyjaśniają przedstawiciele straży pożarnej. Zapach gazu faktycznie w budynku był mocno wyczuwalny, w związku z czym na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe. Przy zaworze głównym faktycznie stwierdzono niewielką ilość gazu ziemnego, jednak nie był on zagrożeniem dla mieszkańców budynku. Zapach mógł wydobywać się natomiast z kratek ściekowych, w wyniku reakcji chemicznych. Na tym etapie zastępy zakończyły działania, na miejscu pozostało pogotowie gazowe.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w poniedziałek (06.05.2019) na ulicy Sportowej w Ustroniu. Doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zadania zastępu polegały na kierowaniu ruchem w trakcie działań policji oraz usunięcie wycieku płynów eksploatacyjnych.

Trzecie ze zdarzeń to zgłoszenie pochodzące z godziny 11:37 z Ustronia. W budynku wielorodzinnym doszło do sytuacji, w wyniku której poszkodowana została jedna osoba. Osoba zgłaszająca prowadziła resuscytację poszkodowanego aż do momentu przyjazdu na miejsce zastępów. Następnie działania podjęli strażacy, którzy dodatkowo zastosowali defibrylator. Niestety, po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego stwierdzono zgon poszkodowanego.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: