Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Porozumienia w sprawie honorowania biletów brak

Kwestia komunikacji autobusowej w powiecie cieszyńskim od dawna jest tematem chętnie podejmowanym przez radnych. Po raz kolejny nad tą kwestią postanowił pochylić się Janusz Juroszek, Radny Powiatu Cieszyńskiego, wystosowując do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego interpelację, dotyczącą honorowania biletów miesięcznych przez przewoźników firmy Wispol i firmy DAS II. 

- Z powodu ciągłego problemu dotyczącego honorowania biletów miesięcznych przez przewoźników firmy Wispol i firmy DAS II ponawiam interpelację dotyczącą honorowania wspólnego biletu miesięcznego (…), na jakim etapie są rozmowy, które jak mnie zapewniano, prowadzi zarząd w kwestii honorowania biletów – pyta Juroszek w swojej interpelacji.

Sytuacja, dotycząca wzajemnego niehonorowania biletów miesięcznych firm przewozowych formy DAS II i Wispol dla wielu mieszkańców powiatu cieszyńskiego jest sporym problemem. Komunikat ze strony firmy DAS II, dotyczący zaprzestania honorowania biletów miesięcznych firmy Wispol od 2 stycznia 2019 roku sprawił, że mieszkańcy, korzystający z usług przewoźników przemiennie, musieli liczyć się z większymi kosztami przejazdów, lub też zdecydować się na korzystanie z usług tylko i wyłącznie jednego przewoźnika.

- Na spotkaniu Rady Przewoźników w dniu 30 stycznia 2019 roku właściciele firm ZPG Wispol i DAS Katarzyna Kwiczala oświadczyli, że porozumienie (umowa zawarta do 31.12.2018 r.) w sprawie honorowania biletów miesięcznych zakończyło się i nie jest możliwe kontynuowanie współpracy w tym zakresie. Uważamy, że nie ma konfliktu między Przewoźnikami, ale trudności w rozliczeniu finansowym wspólnego biletu miesięcznego nie pozwalają na dalszą współpracę w tym zakresie. Zarząd Powiatu Informował, że będzie prowadził dalsze rozmowy z przewoźnikami w celu jak najlepszego dostosowania całej oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców, co przez działania Referatu Transportu jest realizowane na bieżąco. Jednakże uzyskanie porozumienia w kwestii biletów miesięcznych będzie bardzo trudno wynegocjować – wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację wicestarosta Janina Żagan

W interpelacji padają jeszcze pytania dotyczące ewentualnych mediacji pomiędzy przewoźnikami i faktu, że firma Wispol, jako jedyny przewoźnik nie korzysta z dworca przesiadkowego w Cieszynie. W odpowiedni na interpelację wskazano, że w roli mediatora najlepiej sprawdziłby się Wójt Gminy Istebna, gdyż Starosta Cieszyński jest organem odpowiadającym za wydawanie zezwoleń na transport i jednocześnie organem kontrolującym. Powstała w ten sposób zależność kompetencyjna sprawiałaby problemy w trakcie mediacji. Z kolei w kwestii korzystania z cieszyńskiego dworca za zaistniałą sytuację odpowiada brak porozumienia pomiędzy samą firmą z zarządcą dworca.

Pełna treśc interpelacji i odpowiedzi dostępna TUTAJ.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

47
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-06 20:46:50
bronek91: Istotą działań naszych reprezentantów jest podejmowanie się problemów i ewentualnie ich stwarzanie, a nie ROZWIĄZYWANIE, zwłaszcza zbyt szybkie. To dopiero początek kadencji, zatem jak zasadnicze kwestie zostaną rozstrzygnięte, co zostanie na pozostałą resztę, a zwłaszcza kampanię wyborczą?
2019-05-06 20:51:17
bronek91: Mimo wszystko gratulacje dla Pana Radnego, iż odważył się podjąć temat w interesie mieszkańców. Wbrew interesowi mieszkańców była destabilizacja lokalnego rynku transportu zbiorowego około roku 2012, ale to już przysłowiowa musztarda po obiedzie. Pomimo zapewnień co poniektórych, pozostawienie sprawy prywatnym przewoźnikom nie ustabilizowało sytuacji w zakresie konkretnej branży, wręcz przeciwnie, wykreowało nowe problemy. Natomiast samorządowcy zyskali apolityczną i wygodną sprawę do poruszania.
2019-05-06 20:58:15
tom lem: ...Niektórym się zdaje, że apolityczną, tylko czekać aż POKO'pani krzykną - za mała ta 5-jarka.
2019-05-06 21:02:44
bronek91: Dziwi mnie, dlaczego nasz Macron, misiewicz czy maskotka starostwa tak łatwo odpuszcza temat. Przecież transport zbiorowy był sztandarowym punktem wyborczym pewnego ugrupowania. Widać nową jakość w samorządzie z namaszczenia słynnego przechrzty, z którym po różnych kolejach losu znów spotykają się w jednym ugrupowaniu. Jak wskazuje przysłowie- jabłko nie pada daleko od jabłoni, natomiast w tym przypadku uczeń przewyższył już swego mentora. Najważniejsze, aby trzymać się pewnego antyku.
2019-05-06 21:52:46
krzysztof.mm: ...a tymczasem dojna zmiana rozbija się - i to dosłownie - drogimi limuzynami po Polsce - okazuje się, że...: ✍Kierowca Agaty Kornhauser-Dudy, który potrącił rowerzystkę, został wcześniej usunięty z grupy ochronnej prezydenta✍ +++ tak trzymać, jeszcze parę czystek, parę kursów i będziemy mieli nowe miesięcznice
2019-05-06 22:16:37
donekT: rozbija sie/potracil rowerzystke/ tak trzymac/ pare czystek/ pare kursow/ nowe miesiecznice- Do czego krzysztof-Q nawolujesz?
2019-05-06 22:21:46
knefel: ja-siokrzysio ciociumatyldziu wielebny ...a tymczasem cieszyński misiewicz o transporcie zbiorowym niema pojęcia ale czy się stoi czy się leży to ...się należy. Wypisz wymaluj poprostu szkoła gryzonia.
2019-05-06 22:31:53
Wiederholec: Co jest grane z tym Starostwem. Dlaczego niby wójt Istebnej ma rozwiązywać problem komunikacyjny powiatu. Gdzie jest Starosta? To są jakieś bzdury co pisze pani wice. Ludzie kogo myśmy wybrali?
2019-05-06 23:01:42
donekT: Niektórzy z nich wybrali się sami 15:14 w tajnym głosowaniu. Nowa jakość w samorządzie. Parcie do koryta godne podziwu i to w takim wieku.
2019-05-06 23:02:13
tom lem: Wiederholec - Starosta dobrze adresuje mediatora braku porozumienia pomiędzy samą firmą z zarządcą dworca, gdy zarządcą jest cieszyńskie ZGK (publiczna firma, konkurencyjna dla prywatnej firmy przewozowej np. na trasie do Hażlacha) Z taką sytuację odpowiedzialny jest niestety zastępca proponowanego mediatora, który jak naważył niech wypije ;-)
2019-05-06 23:08:42
donekT: Tak nawiasem, nie uległ czasem ostatnio zmianie statut powiatu? Jakoś cicho o tym...
2019-05-06 23:12:12
tom lem: ... zmiany muszą być głosowane przez Radę Powiatu. Nie było głosowania nie ma zmian, a że kombinują to pewne.
2019-05-06 23:41:27
donekT: Aż kusi, żeby przypomnieć, jak pewne ugrupowania hiPOkrytów (zwłaszcza młodszych stażem i wiekiem) obiecywały dokonywanie zmian na podstawie konsultacji społecznych, informowaniu społeczeństwa itd. itp. Zastanawia mnie, co przeszkadza w obecnym statucie, obawiam się, że z lokalnych mediów się nie dowiem.
2019-05-07 06:22:09
krzysztof.mm: jak to było? wystarczy nie kraść?... a tymczasem z wolnych mediów dowiadujemy się o kolejnym gigantycznym przekręcie na 300 mln zł, na który PiS próbował orżnąć nas wszystkich za pomocą SKOKów, skompromitowanej już nieraz PiSowskiej maszynki do finansowania politykierskiej mafii
2019-05-07 06:31:41
krzysztof.mm: no cóż, taka uroda pisiackiej władzy - palenie kukły Żyda, zdjęcia polityków opozycji na szubienicach, urodziny Adolfa Hitlera obchodzone przez bojówkarskie przybudówki partii - tak, to jest świat, w którym dziś żyjemy - i jednocześnie policja PiSowska o 6 rano zatrzymuje kobietę, która na kopii obrazka MBCz namalowała tęczową aureolę.... to się dzieje naprawdę - i bez dwóch zdań, skończy się bez wątpienia już niedługomocnym odreagowaniem i wymierzonym przez suwerena solidnym kopem w d... tej bolszewickiej, bezwstydnej, pazernej władzy - bez szans na grubą kreskę, proszę Państwa
2019-05-07 06:58:39
tom lem: ...odgrzewany ten przekaz dnia, gdy ostatni wyczyn literata okazał się śmierdzącym jajem, wyciągniętym na uczelni. Widocznie te jaja, zostały od śniadania, z zeszłorocznej niedzieli.
2019-05-07 08:17:22
prometeusz: Dawno powiat powinien zostać rozwiązany ! mamy burmistrzów , wójtów itp .to całkowicie wystarczy ! Proszę podać ile powiat Nas KOSZTUJE ? to sa gigantyczne pieniądze ! Transport pięknie funkcjonował JAK Powiatu nie było . A tak na marginesie jaką wiedzę w transporcie ma pani wypowiadająca się ? Kiedys pisano w Skoczowie o utracie ponad dwóch milionów , czy to czasem nie za kadencji tejże pani ?? Jaka wiedza taka OCENA.
2019-05-07 09:08:49
jasper: Historia sie powtarza. W PRL milicja scigala i zamykala podejrzanych o profanacje pomnikow Lenina czy Dzierzynskiego. A PRL bis + to cel polityki pisiewiczow. Co do aresztowania z rana za obrazek Matki Boskiej z tecza. Ciekawe kiedy policja o 6 rano wpadnie do kosciola sw. Jacka w Warszawie. Tam znajduje sie obraz Matki Bozej Dobrej Rady gdzie tlo stanowi luk teczy. Czyzby rzadzacy katolicy o tym nie wiedzieli, ze taki obraz istnieje i do tej pory nie obrazilo to ich uczuc religijnych ? To ci hipokryzja. http://www.parafiaprokocim.pl/koronacja-obrazu-Matki-Bozej-Dobrej-Rady/
2019-05-07 09:23:06
jasper: Co do komunikacji, warto przeczytac - http://wyborcza.pl/7,155287,24544543,rzad-juz-obcina-dotacje-do-autobusow-mialo-byc-800-mln-zl.html. A wystarczylo nie krasc.
2019-05-07 12:30:39
tom lem: "Tu przecież nie chodzi tylko o pieniądze. Kto niby znajdzie się na prowincji zdolny zorganizować ten transport? Gminny urzędnik samorządowy dumny ze swojego auta? Kto wyświadczy te usługi na normalnym poziomie? Janusz Biznesu z rozklekotanym autosanem? Władza powiatowa niechętna komunikacji publicznej nagle dozna przemiany duchowej pod wpływem ustawy?"
2019-05-07 13:34:05
krzysztof.mm: miliony mieszkań dla młodych, miliony samochodów elektrycznych - dla wszystkich, a jak... i wciąż są takie proszę Państwa barany, co łykają jak leci
2019-05-07 15:12:58
tom lem: Sorry, powinno być ... i wciąż są takie proszę Państwa barany, co beczą jak leci. ;-)
2019-05-07 15:55:27
doler: No dziwne zeby Wistpol korzystał z dworca. Od samego początku to jest firma nastowiona na zysk właściciela a nie na wygodę klienta. Pierw doprowadził do bankructwa cieszyński PKS nastepnie otworzył Wistpola ktory jakos działa...a nie bankrutuje... Mamy dworzec za pare mln ale pasażerowie i tak do niego nie dojada...bo jak by mógł Pan prezes płacić za wjazd na dworzec. ;)
2019-05-07 17:45:51
skuter66: krzysztof.mm/jasper jak zwykle pierdoły nie na temat.
2019-05-07 17:54:52
bronek91: POWIAT- instytucja przeszczepiona z rozwiązań administracyjno-ustrojowych II RP i bezmyślnie przez rząd Buzka skopiowana do współczesnych realiów. W rzeczywistości POWIAT to zasób apanaży dla POLITYCZNIE ZASŁUŻONYCH i element ogniskujący lokalne życie polityczne. Powiat wydaje się bardziej zasadny ze względów politycznych. Średnio przystaje do obecnych potrzeb społeczności. Niewątpliwie wymaga reorganizacji, a tę blokuje konserwatyzm UE (kwestia relacji z województwami).
2019-05-07 18:09:34
bronek91: jasper, Co do wizerunku Matki Boskiej, nie liczy się wyobrażenie artystyczne, ale intencje, kontekst i przesłanie. Zdaje się, iż chrześcijańska symbolika tęczy jest sprzeczna z tą propagowaną przez pewne lewackie (nie lewicowe) środowiska, w określonym performatywnym celu. Utożsamianie ze sobą symboliki tęczy z konkretnych, przeciwstawnych sobie nutów światopoglądowych świadczy wyłącznie o Twojej jasper ignorancji. Wierzący z uzasadnieniem przedstawioną z Twojej jasper strony sytuację mogą odbierać jako ewidentnie godzącą w uczucia religijne i wyznaniowe. Co do niszczenia pomników, zdaje się, że z tego rodzaju WANDALIZMU niegdyś słynął Jurny Stefcio...
2019-05-07 18:09:34
bronek91: jasper, Co do wizerunku Matki Boskiej, nie liczy się wyobrażenie artystyczne, ale intencje, kontekst i przesłanie. Zdaje się, iż chrześcijańska symbolika tęczy jest sprzeczna z tą propagowaną przez pewne lewackie (nie lewicowe) środowiska, w określonym performatywnym celu. Utożsamianie ze sobą symboliki tęczy z konkretnych, przeciwstawnych sobie nutów światopoglądowych świadczy wyłącznie o Twojej jasper ignorancji. Wierzący z uzasadnieniem przedstawioną z Twojej jasper strony sytuację mogą odbierać jako ewidentnie godzącą w uczucia religijne i wyznaniowe. Co do niszczenia pomników, zdaje się, że z tego rodzaju WANDALIZMU niegdyś słynął Jurny Stefcio...
2019-05-07 18:17:21
bronek91: jasper, Co do komunikacji należało nie destabilizować sieci dobrze zorganizowanego publicznego transportu zbiorowego. Kolejny przykład na fakt SZKODLIWOŚCI NEOLIBERALNEJ DOGMATYKI serwowanej polskiemu społeczeństwu jako DOGMAT w latach 90. XX wieku, usprawiedliwiającej grabieżcze tendencje i zachowania pewnych ELYT. Branża cukrowa w Polsce jest kolejnym przykładem i już wiem, dlaczego u niektórych ten temat wywołuje niemal alergiczne reakcje.
2019-05-07 18:21:14
jasper: bronek, czy matka nie powinna kochac wszystkie swoje dzieci? Kolejny podzial pisiewiczow i KK na dzieci „nasze“ i „ nie nasze“. Podobnie, jak kochaja dzieci nienarodzone ale juz urodzone i niepelnosprawne to jakby juz mniej. Hipokryzja i nic wiecej.
2019-05-07 18:42:19
bronek91: jasper, Matka Boska (wynika z kontekstu) jest Matką Wszystkich, ale nie każdy uznaje Jej Macierzyństwo, które związane z konkretnymi relacjami, jednak to sprawa indywidualna. Z tego, co można zauważyć, konkretna linia POlityczna wciąż próbuje publicznie dzielić JEDNO POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO. Ostatnio na tym portalu takie zachowanie było zauważalne np. ze strony EUROposła Olbrychta.
2019-05-07 18:55:28
bronek91: PS Nie wspominając kto, jakiej linii POlitycznej reprezentanci ostatnio swą obecnością UPOLITYCZNIALI SAMORZĄD i brali udział w wydarzeniach o charakterze WYZNANIOWYM nie na prawach osoby prywatnej.
2019-05-07 19:49:35
tom lem: doler - a pan prezes płaci za wjazd na dworzec za naście mln - swoimi autobusami, relacji Cieszyn Halach, bo to są różne gminy. ;-) Te opłaty są w miejskiej skarpecie na ewentualne remonty, czy na razie w skarpecie prezesa, bo dworzec nowy.
2019-05-07 20:04:38
krzysztof.mm: to jest dokładnie żywcem z czasów stalinowskich przeniesiony do dzisiejszej Polski model policyjnej dyktatury - wtedy partyjna milicja, dziś partyjna policja, wtedy nawet za żart na temat Stalina, dziś za tęczę na obrazku MBCz, wtedy i dziś milicyjny/policyjny terror miał na celu pacyfikowanie wszelkich objawów wolności i niezależności - tak dziś bolszewicka władza pełnymi garściami czerpie ze spuścizny sowieckich wzorców - tak Kaczyński w swoim klasycznym stylu próbuje cynicznie wzniecać wewnętrzny konflikt, tym razem na tle religijnym - jedno jest pewne, wielkim przegranym w tej jego rozgrywce już jest polski kościół katolicki, polscy biskupi
2019-05-07 20:11:04
krzysztof.mm: ...a efekt jest taki, że dziś MBCz z tęczową aureolą pokazują media na c a ł y m świecie, i po raz kolejny cały świat ze zdumieniem patrzy i komentuje hucpę w wykonaniu PiSowskiej władzy w Polsce
2019-05-07 20:33:10
bronek91: krzysztof.mm Jest różnica pomiędzy żartem a ewidentnym godzeniem w uczucia religijne i wyznaniowe, niejednokrotnie tłumaczonym rzekomą twórczą czy artystyczną kreacją. Tylko pomyśleć, co na to przedstawiciele i członkowie innych wyznań, nie jednego konkretnego. krzysztof.mm a jak na podobnego rodzaju rzekome żarty reagują przedstawiciele i członkowie innych wyznań? Może jakieś przykłady podasz?
2019-05-07 20:42:00
tom lem: ...szkopuł w tym, że wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej zastał zastrzeżony jak znak towarowy i prawdopodobnie będzie to dużo kosztowało dowcipnisi, zmieniających ten znak na własną modłę. Liberałowie obyczajowi zapomnieli niestety, że naruszają święte prawa własności, jak czyiś wizerunek. ;-) Tym razem taca zapełni się niedobrowolnie - chyba to dobrze proszę Państwa?
2019-05-07 21:34:03
jasper: Co bedzie nastepne ? List gonczy za papiezem Franciszkiem za teczowy krzyz ? Krzyz, tez jest zarezerwowany jako znak towarowy ? A stroje lowickie za kraty... obrazaja moje uczucia. Ikonoklazm z VIII wieku. Dziwna sprawa z tymi gejami w sutannach. Geje, ktorzy gejow najbardziej przesladuja. Mozna powiedziec - nie chcesz byc przesladowanym, wstap do Kosciola, tam nawet jako geja beda cie po rekach calowac. Ot hipokryzja.
2019-05-07 21:40:54
krzysztof.mm: MBCz jako "znak towarowy"...ヅ do pierdla gościa!
2019-05-07 21:45:46
bronek91: krzysztof.mm i jasper - nie liczy się wyobrażenie artystyczne, ale intencje, kontekst i przesłanie. Zdaje się, iż chrześcijańska symbolika tęczy jest sprzeczna z tą propagowaną przez pewne lewackie (nie lewicowe) środowiska, w określonym performatywnym celu. Utożsamianie ze sobą symboliki tęczy z konkretnych, przeciwstawnych sobie nutów światopoglądowych świadczy wyłącznie o Twojej jasper ignorancji.
2019-05-07 21:49:42
bronek91: Czego jasper i krzysztof.mm dotyczył Ikonoklazm z VIII wieku??? Znowu odwołujesz się do wydarzeń/odniesień/procesów, których nie rozumiesz? Wręcz przeciwnie udowadniasz swoją ignorancję jak w przypadku np. Zychowicza, Martela itp.
2019-05-07 22:19:53
jasper: O jakich intencjach mowisz bronek ? O tym, ze osoby LGTB uwazaja, ze Matka Boska jest tez ich Matka. Podobizn Maryi sa setki , o ile nie tysiecy . W zaleznosci od kultury ma inny kolor skory, oczu, twarz czy stroj. Skoro CZARNA Madonna jako matka i krolowa Polakow nie uraza niczyich uczuc religijnych a tu nagle tecza przeszkadza i wartosci chrzescijanskie niszczy ? W glowach sie pisiewiczom poprzewracalo, bo o ksiezach juz nie wspomne, bo powinni zajac pedofilami w swoich szeregach a nie tworzyc temat zastepczy dla ukrycia swoich podlosci. Kogo skrzywdzil obraz Matki Boskiej z tecza w tle, ile dzieci przez to cierpialo ? Przestancie bronki & co pisac banialuki, bo jest to zenujace.
2019-05-07 22:43:26
bronek91: Intencje przedstawiłem w znaczeniu ogólnym. Owoc Żywota wypowiedział się w kwestii pewnego rodzaju zachowań- Tego rodzaju MIŁOŚĆ MATCZYNA do czegoś zobowiązuje. Kto szuka tematu zastępczego, ten to czyni. Kwestii zmiany STATUTU POWIATU, jakoś nikt nie chce poruszyć, ciekawe dlaczego?
2019-05-08 07:26:59
krzysztof.mm: ...a jak bardzo zależy Kaczyńskiemu na wznieceniu konfliktu religijnego w Polsce pod byle pretekstem niech świadczy fakt, że tęcza na jasnej Górze jest obecna już niemal 60 lat...ヅ ☛☛☛ http://www.franciszkanie.org/kanada/mbcz/zespol.html
2019-05-08 08:12:30
jasper: Zwykly, katolicki posel zwany prezesem zapewne nigdy nie slyszal i nie widzial obrazu Hansa Memlinga „Sad ostateczny“ o zgrozo z tecza. Co za wielka obraza uczuc religijnych !!! Pisiewicze, jak mozecie na to pozwolic !
2019-05-08 08:12:59
jasper: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sąd_Ostateczny_(obraz_Hansa_Memlinga)
2019-05-08 19:55:48
bronek91: Zdaje się, iż ktoś udaje brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i liczy na tanie prowokacje. Obawiam się, że wspomniana rzekoma "Matka Boska Tęczowa" ma niewiele wspólnego z jakimkolwiek związkiem wyznaniowym. Natomiast z Chrześcijaństwem tyle, co Erzulie Dantor (nie wnikam w intencje). Zdaje się, iż krzysztof.mm faktycznie założył własną wspólnotę, Bóg wie lub nawet nie chce wiedzieć, jakiego kultu. Być może znajdzie zapotrzebowanie na swoje usługi na dworcu, z pewnością podróżni są spragnieni taniej rozrywki.
2019-05-12 17:01:29
PiastCieszyński: Ledwo w powiecie zaczęła rządzić przykrywkowa platforma wraz z nowoczesnym misiewiczem od transportu i znowu zapanował bajzel
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: