Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków

Niedziela i poniedziałek (20 i 21 grudnia 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie ratownicy m.in. interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi i weryfikowali fałszywe alarmy.

Do pierwszego niedzielnego (20.12) zdarzenia doszło w Ochabach Małych na ulicy Głównej przed 1 w nocy. Strażacy zostali wezwani do potrącenia pieszego – jednostki ochrony przeciwpożarowej dotarły na miejsce wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Na miejscu pieszy, potrącony przez samochód, leżał na jezdni. Zablokowano oba pasy. Strażacy pomogli w przetransportowaniu poszkodowanego na nosze i oświetlili teren działań dla policji – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP

O 9:04 strażacy pojawili się w Zamarskach, gdzie właściciel budynku zgłosił wyczuwalny zapach gazu. Czujniki strażaków nie wykazały zagrożenia. Po przybyciu na miejsce Pogotowia Gazowego okazało się, że faktycznie, doszło do niewielkiego rozszczelnienia, usterka została usunięta.

O 11:52 strażacy interweniowali w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Strażacy odłączyli akumulatory i instalację LPG w pojazdach, kierowali ruchem i uprzątnęli jezdnię.

O 13:53 strażacy interweniowali na ulicy Morcinka w Skoczowie. Wezwanie dotyczyło zadymienia w budynku wielorodzinnym. Na miejscu okazało się, że przyczyną alarmu było przypalone jedzenie. Nie stwierdzono zagrożenia.

Ostatnia z niedzielnych interwencji to awaryjne otwarcie mieszkania w Wiśle na ulicy Kopydło. Niestety, po otwarciu Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon właściciela.

Poniedziałek (21.12) rozpoczął się od interwencji o 9:03 w Istebnej. Uruchomiła się czujka w jednym z budynków. Przyczyną alarmu była przypalona strawa.

O 12:59 strażacy znów udali się do Istebnej, gdzie tym razem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał, jeden kierowca oddalił się samochodem przed przybyciem na miejsce ratowników. Ratownicy zabezpieczyli teren działań i uprzątnęli jezdnię.

O 13:50 w Istebnej ratownicy interweniowali w związku z naderwaną rynną w jednym z budynków. Odcięli wystające elementy i zabezpieczyli miejsce uszkodzenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-22 15:12:15
Ariel-26: Przyczyną alarmu w Istebnej była przypalona strawa, która pozostawił na kuchence Jadłopodawca :-). Pozdrowienia dla autora artykułu
2020-12-22 16:01:40
św. Patryk.: w Istebnej świętują już równo
2020-12-22 18:28:58
ktoś: W Skoczowie pod blok przyjechały 3 straże, karetka i policja. Ciekawe co tam warzyli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: