Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków

Strażacy w powiecie cieszyńskim interweniują codziennie. Ostatnio jednak wyjazdów jest znacznie więcej, wszystko za sprawą licznych wezwań do gniazd owadów błonkoskrzydłych. Od godziny 15:00 we wtorek (27.08.2019) do godziny 15:00 w środę (28.08.2019) wezwań tego typu było 10. Dodatkowo ratownicy interweniowali w związku z pochylonymi drzewami, czy też zdarzeniami drogowymi.

Wtorkowe popołudnie i wieczór to cztery wyjazdy do gniazd owadów błonkoskrzydłych. Dodatkowo po godzinie 15:00 odnotowano jeden alarm fałszywy oraz jedną interwencję związaną z konarem. W zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

O godzinie 20:45 strażacy pojawili się w Zebrzydowicach na ulicy Orzeszkowej, gdzie znajdowała się plama oleju. Ratownicy zneutralizowali plamę.

Kolejną interwencję odnotowano w środę o godzinie 9:28. W Brennej na ulicy wyzwolenia nad jednym z budynków znajdował się zwisający konar. Strażacy usunęli zagrożenie.

O godzinie 10:18 zastępy udały się na ulicę św. Jerzego w Cieszynie – na prośbę policji przystąpiono do otwarcia mieszkania. W środku znajdowała się kobieta, była przytomna. Została przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 10:48 strażacy interweniowali w Górkach Wielkich na ulicy Jasnej. Działania polegały na usunięciu zagrożenia, związanego z pochylonym drzewem.

Kolejna interwencja to działania związane ze zdarzeniem drogowym. W Goleszowie na ulicy Przemysłowej samochód wypadł z drogi – pojazd wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny. Kierowca znajdował się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego i został przewieziony do szpitala. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i odłączono instalację elektryczną. Na czas działań droga została zamknięta, a następnie wprowadzono ruch wahadłowy – relacjonuje Pokrzywa.

O 11:58 doszło do pożaru trawy w Drogomyślu. Na szczęście ogień nie zdążył się rozprzestrzenić, a strażacy szybko usunęli zagrożenie.

Ostatnia z interwencji to usuwanie plamy oleju, powstałej w wyniku kolizji w Wiśle Jaworniku. Oprócz tego ratownicy 6 razy interweniowali w związku z gniazdami owadów błonkoskrzydłych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-29 12:45:27
wyśmienity cwaniaczek: Szacun dla fajeranów ,,,,,,..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: