Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Linia nr 10: zmiana przystanku w 2020

W lipcu informowaliśmy o konsultacjach społecznych, dotyczących zmiany lokalizacji jednego z przystanków linii autobusowej nr 10. Konsultacje miały związek z petycją, a ich celem było wysondowanie, czy zmiana faktycznie jest potrzebna. Aktualnie wiadomo, że mieszkańcy uznali to za dobry pomysł, jednak do zmiany dojdzie w 2020 roku.

Jak poinformował zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Przemysław Major, początkowo do urzędu miejskiego wpłynęło pismo od osoby, która prosiła o zmianę lokalizacji przystanku. Następnie pojawiła się petycja, pod którą zgromadzono 100 podpisów – w celu sprawdzenia jak bardzo inwestycja jest pożądana, postanowiliśmy przeprowadzić konsultacje społeczne. Nie wpłynęła żadna negatywna opinia, w związku z czym petycję rozpatrzono pozytywnie – wyjaśnił Major.

Przystanek ma więc zostać przeniesiony ze skrzyżowania ulic Kajzara i Kościuszki dalej na ulicę Kajzara. Do realizacji zadania dojdzie jednak dopiero w 2020 roku – przeniesienie przystanku wymaga między innymi utwardzenia pobocza, na co w tym roku nie ma już środków. Koszt inwestycji to około 15.000 złotych. Pieniądze mają zostać zabezpieczone w budżecie na 2020 rok – poinformował Major.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: