Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków

W środę wieczorem i w czwartek (17 i 18 lipca 2019 roku) strażacy z jednostek straży pożarnej w powiecie cieszyńskim mieli pełne ręce roboty. Interweniowali między innymi przy zdarzeniach drogowych i miejscowych zagrożeniach na drogach a także w miejscach ogólnodostępnych.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w środę (17.07.2019) o godzinie 15:12 w Bąkowie. Na DK 81 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – na miejscu obecna była również policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Jedna poszkodowana osoba znajdowała się w karetce. Na miejscu zabezpieczono teren działań, odłączono instalację elektryczną w pojazdach oraz usunięto z jezdni rozbite elementy karoserii i płyny eksploatacyjne – wyjaśnił kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej jednostki PSP.

O godzinie 16:22 strażacy dowieźli wodę do obiektu w Wiśle na ulicy Brzozowej. Woda była przeznaczona do celów technologicznych.

Kolejne zdarzenie również miało miejsce w Wiśle. O godzinie 17:29 zastępy udały się do skateparku na ulicy Bolesława Prusa, gdzie znajdowało się gniazdo szerszeni – ze względu na fakt, że gniazdo szerszeni było zlokalizowane w miejscu ogólnodostępnym, gdzie znajdowały się również dzieci, faktycznie stanowiło ono zagrożenie dla życia i zdrowia i zostało usunięte – wyjaśnia Szalbot.

W Cieszynie na ulicy Filasiewicza o 18:26 strażacy interweniowali w związku z nadłamanym drzewem, które pochylało się nad drogą, oparte o przewody telekomunikacyjne. Drzewo zostało ścięte i usunięte na pobocze.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w czwartek (18.07.2019) na Placu Wolności w Cieszynie. Zgodnie ze zgłoszeniem miał palić się kosz na śmieci. O godzinie 11:19 zastępy udały się na miejsce i potwierdziły, że istotnie w koszu na śmieci wiaty przystanku autobusowego tlą się odpady. Podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia.

W Łączce na ulicy Akacjowej strażacy interweniowali w związku z gniazdem szerszeni, znajdującym się na balkonie. Zgodnie ze zgłoszeniem wymagana była natychmiastowa interwencja służb.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: