Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wójt zorganizował konkurs. Są wyniki.

W środę (17.07.2019) na ścieżce hrabiny von Thun w Kończycach Wielkich odbyło się rozdanie nagród, dla uczestników konkursu przygotowanego przez Grzegorza Sikorskiego, Wójta Gminy Hażlach. Zadanie konkursowe polegało na rozpoznaniu miejsca na zdjęciu (zdjęcie wykonane nocą) i umieszczenie odpowiedzi w komentarzu o określonej porze.

Chociaż początkowo przewidywano, że nagrody otrzymają tylko trzy osoby które wykażą się wiedzą i refleksem, w rzeczywistości zainteresowanie było tak duże, że upominki otrzymało 12 uczestników, czyli wszyscy, którzy udzielili właściwej odpowiedzi. Dużym sukcesem okazała się aktywizacja młodzieży (najmłodszy z uczestników konkursu to absolwent szkoły podstawowej).

Zadanie konkursowe polegało na wskazaniu miejsca i obiektów, znajdujących się na nocnym zdjęciu. Prawidłowe odpowiedzi to: ścieżka hrabiny von Thun, Kościół św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich, Pawilon Sportowca w Kończycach Wielkich. - Jest mi bardzo miło, że odpowiedzieli państwo na tę zabawę i odpowiedzieli bezbłędnie, jakie to miejsce. Zasady były bardzo proste: kto pierwszy odpowie po godzinie 17, ten wygrywa – nagrody były przewidziane dla pierwszych trzech osób. Powiem szczerze, że byłem mile zaskoczony, bo odpowiedziało ponad 12 osób i wiele osób prawie w punkt wstrzeliło się o 17:00. Decydowały tutaj ułamki sekund (…) zabawa poszła w świat i myślę, że pokazaliśmy, że Kończyce Wielkie, Teren naszej gminy jest coraz ładniejszy i warto czasami do nas zajrzeć. Szczególnie że nie jest to ostatnie słowo, jeżeli chodzi o ścieżkę hrabiny, ponieważ to miejsce będzie dalej rozwijane – wyjaśniał Grzegorz Sikorski, podczas rozdania nagród, jednocześnie podkreślając, że planowane są również kolejne edycje konkursu.

Po rozdaniu nagród nadszedł czas „dogrywki”, czyli szansy na zdobycie kolejnych nagród. Pytania dotyczyły Kończyc Wielkich, lokalnych zabytków i historii (również tej najnowszej, związanej z rewitalizacją określonych terenów). Zabawa była skierowana nie tylko do mieszkańców Kończyc, wśród nagrodzonych znalazły się również osoby z innych miejscowości. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy udali się na ścieżkę zdrowia, aby poćwiczyć na przyrządach siłowni zewnętrznej.

Poniżej lista nagrodzonych:
1. Andrzej Hawełka
2. Weronika Tomica
3. Kasia Kastinger
4. Patrycja Czerniewska
5. Józef Handzel
6. Karolina Fic
7. Jadwiga Bierska
8. Jolanta Marek
9. Szymon Żyła
10. Damian Hanzel
11. Joanna Świba
12. Magdalena Marczuk

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: