Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzy gwiazdki dla Cieszyńskiego Centrum Informacji

Cieszyńskie Centrum Informacji otrzymało Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Centrum może pochwalić się trzema gwiazdkami, które oznaczają, że jest to miejsce istotne z punktu widzenia ruchu turystycznego.

 - Cieszyńskie Centrum Informacji jako jedyna na Śląsku Cieszyńskim uzyskała 3-gwiazdkowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej i Śląskiej Organizacji Turystycznej. Nie byłoby to zapewne możliwe, gdyby nie sieciowe współdziałanie w ramach Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej. Dziękujemy wszystkim Partnerom za wyborną współpracę - mówi Bogdan Kasperek, dyrektor biura Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”, które współprowadzi CCI.

W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Certyfikacja przyznawana jest co dwa lata. - Ten sukces to efekt stale rozwijanej pracy zespołowej, napędza do działania i jeszcze lepszej obsługi turystów odwiedzających nasze miasto – przyznaje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Miasta Cieszyna.

Certyfikacja Informacji Turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. - Jej celem jest tworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących ze sobą na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym, ponadto zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej. Warto również zwrócić uwagę na podejmowanie inicjatyw w tworzeniu i rozpowszechnianiu nowych produktów turystycznych – informuje na swojej stronie Polska Organizacja Turystyczna.

(red./mat.pras.)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: