Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koszenie poboczy tematem interpelacji

W sezonie zimowym często sporo kontrowersji budzi odpowiednie utrzymanie dróg. Jak się jednak okazuje, problemy pojawiają się również latem. Wtedy jednak kierowcy skarżą się na niewłaściwe utrzymanie poboczy – wysoka trawa znacznie ogranicza widoczność. O koszeniu poboczy w swojej interpelacji pisze radny Powiatu Cieszyńskiego Grzegorz Konieczny.

Właściwe utrzymanie drogi i pobocza jest ważne nie tylko ze względu na komfort kierowców, ale również ze względu na bezpieczeństwo. Zbyt wysoka trawa znacznie ogranicza widoczność i kierowcy nie zawsze są w stanie bezpiecznie włączyć się do ruchu z drogi podporządkowanej. – Wysoka, nieskoszona trawa, krzewy samosiejki oraz gałęzie drzew ograniczają widoczność i komfort jazdy na drogach powiatowych. Pogoda sprzyja bujnemu rozrostowi zieleni i jak przypuszczam, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych ma problem z utrzymaniem poboczy we właściwym stanie – zauważa Grzegorz Konieczny.

Jest jednak chęć na podjęcie walki z problemem. – Rolnicy i miejscowi przedsiębiorcy proponowali rozwiązanie, które mogłoby zmienić obecną sytuację. Wyrazili oni gotowość do podpisania umów na utrzymanie poboczy praz wykaszanie, karczowanie i przycinanie gałęzi – wyjaśnia radny.

W odpowiedzi na interpelację starosta Mieczysław Szczurek zaznacza, że działania, mające na celu zapewnienie odpowiedniej widoczności są podejmowane zarówno przez Powiatowy Zarząd Dróg Powiatowych, jak i przez firmy zewnętrzne. - Powiat zawarł na 2019 rok porozumienia z gminami: Zebrzydowice, Brenna, Dębowiec oraz Skoczów na powierzenie prac związanych z wykaszaniem poboczy przy drogach powiatowych na terenie gminy. W trakcie objazdu dróg na terenie gminy Hażlach na żadnym ciągu drogowym nie stwierdzono w tym zakresie istotnych zaniedbań, które skutkowałyby tworzeniem zagrożenia dla uczestników ruchu – wyjaśnia Szczurek.

Pełna treść interpelacji i odpowiedzi dostępne tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: