Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Insp. Jacek Stelmach Z-cą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

Cieszyński policjant, insp. Jacek Stelmach, dotychczasowy (od 2020) Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie został mianowany dzisiaj (tj.26.02.2024) Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się uroczystość objęcia stanowisk zastępców komendanta śląskiego garnizonu. Z dniem 26 lutego I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach został insp. Artur Bednarek. Stanowiska Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach objęli: insp. Jacek Stelmach – który będzie nadzorował pion prewencji oraz mł. insp. Radosław Kacprzak - nadzorujący pion kryminalny. 

Uroczystość odbyła się dziś (26.02.2024) w Sali Kolumnowej siedziby śląskiej Policji. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Wojewody Śląskiego Marka Wójcika, Naczelnika Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji inspektora Łukasza Fołty wraz za swoją zastępczynią młodszą inspektor Sylwią Zawistowską-Pańczyk, Zastępcy Naczelnika Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości młodszego inspektora Pawła Stróża oraz kadry kierowniczej śląskiego garnizonu i przedstawicieli związków zawodowych.

Inspektor Jacek Stelmach urodził się w 1973 roku w Cieszynie. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wyższej Szkoty Policji w Szczytnie. Inspektor służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku w Zespole Patrolowym Komisariatu Policji w Wiśle, zajmując stanowiska aplikanta i policjanta. Po trzech latach służby został awansowany i przeniesiony do służby w zespole dochodzeniowym, najpierw w wiślańskim komisariacie, a później w Wydziale Kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Cieszynie, gdzie zajmował kolejne stanowiska - starszego asystenta oraz specjalisty.

Rok 2006, to czas ważnych zmian w karierze inspektora Stelmacha, ponieważ po raz pierwszy objął stanowisko w strukturze kierownictwa Policji. 1 listopada 2006 roku został mianowany Komendantem Komisariatu Policji w Strumieniu, a rok później powierzono mu stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie, gdzie służbę pełnił przez kolejnych 8 lat. W 2015 roku inspektor Stelmach został Komendantem Komisariatu Policji w Zebrzydowicach. W roku 2016 pożegnał się z cieszyńskim garnizonem i awansował na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Żorach. Po niespełna czterech latach - w 2020 roku - inspektor powrócił do powiatu cieszyńskiego, aby objąć stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie.

Inspektor Jacek Stelmach został odznaczony między innymi: Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Brązową oraz Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant".

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-27 09:24:24
Hejo: Gratulacje ! I przypadkowo na prezent nie dawać granatnika... :)
2024-02-27 10:52:07
tomi71: Chce mu się? Przecież może iść już na emeryturę. Z drugiej strony cieszy, kiedy ludzie stela są doceniani ...i może tu leży klucz do wstępu.
2024-02-27 13:50:59
Bugs: W marcu zapowiedzieli podwyżki dla mundurowych, a grupa w województwie też wyższa niż w powiecie więc przyszła emerytura też wyższa. No i co miesiąc "dziadowe" do wypłaty dodatkowo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: