Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniec wreszcie blisko

Uroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury planowane jest jesienią. Do czerwca br. firma ma zakończyć prace w budynku nieistniejącej cukrowni w Chybiu. Modernizacja obiektu rozpoczęła się w 2020 roku.

Planowo GOK miał zostać otwarty już w 2022 roku. Niestety, jak wyjaśniała rok temu gmina, wzrost kosztów inwestycji i wykonawca, który opuścił budowę doprowadziły do sytuacji, w której trzeba było przerwać prace. Cała procedura rozwiązania umowy z wykonawcą i opracowania niezbędnej dokumentacji naprawczej była na tyle długotrwałym procesem, że dopiero w maju 2023 roku rozstrzygnięto przetarg na dokończenie inwestycji.

Koszt adaptacji i wyposażenia domu kultury wynosi około 11 mln zł. Gminie udało się pozyskać na ten cel pieniądze z UE i Rządowego Funduszu Polski Ład.

 Janusz Żydek, wójt Chybia podkreślił, że po remoncie w GOK  będzie sala kinowa ze sceną i widownią na 120 miejsc. Będą także pomieszczenia dla zajęć warsztatowych oraz galerie. Odrestaurowana zostanie elewacja. - Takich powierzchni, jakie będą po remoncie, do tej pory nie mieliśmy. Dzięki modernizacji oferta ośrodka kultury będzie mogła zostać  poszerzona – wyjaśnił wójt.

Dodał, że po zakończeniu modernizacji rozpoczną się wszystkie procedury związane z odbiorami. - Zaczniemy również instalować wyposażenie powiedział.

W zmodernizowanym obiekcie nowe pomieszczenia do dyspozycji będzie miał również Amatorski Klub Filmowy „Klaps”. Jesienią przypada 55 rocznica jego powstania. Wtedy też odbędzie się uroczyste otwarcie GOK-u.

Do czasu otwarcia nowego obiektu, dom kultury musi działać w pomieszczeniach amfiteatru w Chybiu.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: