Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pisanki – ostatnie dni

Jesteś mieszkańcem Skoczowa? To już ostatnie chwile, by przygotować prace i zgłosić się do dorocznego skoczowskiego Świątecznego Konkursu „Popisz się… pisanką”. Termin mija 1 marca!

- Zgodnie z wieloletnią tradycją, na kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Skoczów do rozwijania talentów twórczych poprzez wykonanie niezwykłych pisanek. W tym roku Świąteczny Konkurs „Popisz się… pisanką”, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie we współpracy z Portalem Śląska Cieszyńskiego OX.PL. W tym roku przypada jubileusz 100-lecia istnienia Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy POLKAP, który hucznie obchodziliśmy w „Teatrze Elektrycznym”. W tym roku przypada również kolejna, czyli XII edycja świątecznego Konkursu „Popisz się… pisanką!”, na który czeka zapewne wielu mieszkańców Skoczowa. Nie można oprzeć się pokusie, aby nie połączyć obu wydarzeń – mówi Julia Raszka Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury INTEGRATOR.

Słynny na cały świat POLKAP jest marką, która promuje Skoczów od dziesięciu dekad. Tworzone w nim nakrycia głowy wykonuje się w dużej mierze ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Skoczowianie są od wieku dumni z pięknych, mistrzowsko wykonanych kapeluszy, stanowiących znak rozpoznawalny naszego miasta. Dlatego też tegoroczna edycja pisankowego konkursu splecie się fikuśnie z przywołaną rocznicą. Wszystkich uczestników wielkanocnej zabawy proszeni są tym razem o plastyczne przedstawienie pisanki w kapeluszu.

Celem Konkursu jest m.in. kultywowanie zwyczaju tworzenia pisanek, rozwój wrażliwości twórczej uczestników Konkursu, aktywizacja społeczności lokalnej, promocja twórczości mieszkańców gminy Skoczów, kształtowanie umiejętności stosowania i łączenia różnorodnych technik plastycznych oraz zwrócenie uwagi na setny jubileusz istnienia Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy POLKAP S.A., promującej Skoczów od wieku na całym świecie.

Co ważne, w Konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Skoczów (bez względu na wiek).

Prace można dostarczyć do 1 marca 2024 r. do głównej siedziby MCK „Integrator” (ul. Mickiewicza 9).

Głosowanie odbędzie się na portalu OX.pl w terminie 11-22 marca 2024 r. Jury składające się z internautów, pracowników MCK „Integrator” oraz reprezentantów Skoczowskiej Fabryki Kapeluszy POLKAP wybierze zwycięskie prace, które zostaną wyeksponowane na skoczowskim rynku. Więcej informacji na temat Konkursu oraz regulamin znajduje się na stronie mckskoczow.pl, w zakładce "konkursy".

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Skoczowa do wzięcia udziału w naszym pisankowym konkursie! 

Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową na stronie konkursu: https://pisanki.ox.pl/

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: