Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Inauguracja kampanii KWW Krzysztofa Heroka

21 kandydatów do Rady Miasta Cieszyna oficjalnie przedstawił wczoraj (19.10) Krzysztof Herok, obecny radny ubiegający się o fotel Burmistrza Miasta Cieszyna. Spotkanie zainaugurowało kampanię Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Heroka.

W niedzielne popołudnie (19.10) w sali konferencyjnej Hotelu Liburnia w Cieszynie odbyła się oficjalna inauguracja kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Heroka, kandydata na Burmistrza Miasta Cieszyna. Otwarte spotkanie przyciągnęło mieszkańców Cieszyna pragnących bliżej poznać Krzysztofa Heroka, ale również 21 kandydatów do Rady Miasta Cieszyna. Bo właśnie tego dnia ,oficjalnie, zostali oni przedstawieni wyborcom. Są to ludzie nietuzinkowi, w wieku od 21 do 63 lat – tymi słowami rozpoczął prezentację swoich kandydatów Krzysztof Herok.

Podczas spotkania publiczność mogła zapoznać się z programem wyborczym Krzysztofa Heroka. Jednak, jak podkreśla sam Kandydat jest to nie tyle program wyborczy, co zbiór zadań, którymi chciałby się zająć i które pragnie zrealizować w pierwszej kolejności. Nasz przekaz jest prosty i czytelny. Mówimy, jak jest i jak to należy zmienić – podkreślał Krzysztof Herok. Kandydat swoje wystąpienie rozpoczął od „oszczędności”. Deklaruję powołanie tylko jednego, a nie dwóch zastępców burmistrza. Dzięki tej decyzji w ciągu jednej kadencji miasto zaoszczędzi ponad 600 000 złotych.

Herok dużo uwagi poświęcił również funkcji Zamku. Będę kładł nacisk na to, co było u podstaw powstania tego pięknego Zamku. To miał być Zamek sztuki, ale również przedsiębiorczości – mówił. Stawiamy na nowe inwestycje – nowe miejsca pracy – podkreślał Krzysztof Herok. Kandydat przedstawił również pomysł na preferencyjne ulgi podatkowe dla firm, które zatrudnią nowych pracowników spośród mieszkańców Cieszyna. Chcemy przyśpieszyć prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, który wstrzymuje przygotowanie terenu pod inwestycje – wymieniał Herok.

Krzysztof Herok podczas swojego wystąpienia poruszył również temat Galerii Garncarskiej. Jeżeli będzie mi dane zostać burmistrzem tego miasta ta galeria nigdy nie powstanie. Wyżej wymieniona deklaracja została przyjęta przez obecnych na sali wyborców gromkimi brawami.

Podczas niedzielnego zebrania nie zabrakło również głosów ze strony publiczności. Jestem rodowitą Cieszynianką. Byłam pilotem wycieczek zagranicznych. Kiedy przyjeżdżają jeszcze do mnie goście z zagranicy i oprowadzam ich po Cieszynie to jest mi wstyd, że teraz to miasto tak wygląda. Cieszę się, że w końcu ktoś się zajmie tym naszym Cieszynem, bo na to zasługuje - mówiła jedna z uczestniczek spotkania, która na koniec odczytała wiersz napisany dla Krzysztofa Heroka.

Głos zabrał również obecny radny, Eugeniusz Raabe. Z Krzysztofem Herokiem i z jego Komitetem związałem się od samego początku. Siłą tego Komitetu jest to, że jesteście młodzi, przedsiębiorczy, reprezentujecie różne grupy zawodowe, macie dużo pomysłów i inwencji. Przede wszystkim, macie dobre spojrzenie na to miasto. Życzę Wam powodzenia – mówił Raabe.

Na koniec spotkania wystąpił Adam Wójtowicz, radny obecnej kadencji, który w zbliżających się wyborach będzie kandydował do Rady Powiatu. Szacunek Krzysiu za odwagę, że wreszcie zdecydowałeś się wystartować w tych wyborach, jak również dla wszystkich obecnych tutaj radnych. Życzę powodzenia – tymi słowami zakończyła się oficjalna inauguracja kampanii KWW Krzysztofa Heroka.

Kandydat na burmistrza zapowiedział jednak, iż to nie koniec spotkań z wyborcami. W planach są już kolejne, które będą okazją do jeszcze bardziej szczegółowych dyskusji na temat programu wyborczego. 

 

MSZ

  
 

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: