Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wyborcy i kandydaci na pikniku

Ciekawą inicjatywą wykazało się Stowarzyszenie Rozwoju Integracja z gminy Brenna. Działacze stowarzyszenia zaproponowali mieszkańcom, przedsiębiorcom i komitetom wyborczym spotkanie plenerowe w formie rodzinnego pikniku.

Był ciekawy program, podczas którego prezentowały się kluby, organizacje i przedsiębiorcy działające na terenie gminy. Wzięły w nim udział szkoły muzyczne i taneczne, sekcje i kluby sportowe, przedszkola. Wszyscy dzielili się z widzami tym, czym zajmują się na co dzień. Prezentowali i pokazywali, ale stwarzali także możliwości, by samemu spróbować. Dzieci chętnie strzelały z łuku pod okiem członków grupy odgrywającej postaci fantasy, ale sporym zainteresowaniem cieszyło się tez stoisko z publikacjami macierzy Ziemi Cieszyńskiej, a obsługujący je Wojciech Grajewski przekazywał historię Śląska Cieszyńskiego i związanych z regionem postaci z naszej przeszłości w formie równie interesującej, jak przebierańcy ze sfery wyobraźni.

Było malowanie twarzy, zabawy dla najmłodszych pod okiem fachowych animatorów z przedszkola. Kto zgłodniał mógł posilić się regionalną strawą serwowaną przez personel Koziej Zagrody lub upiec na rozpalonym w parku ognisku własne kiełbaski. Słowem każdy mógł znaleźć na imprezie coś ciekawego dla siebie, a przyjście z cała rodziną stwarzało zarówno możliwość wspólnego spędzenia czasu, jak i zagospodarowania go w atrakcyjny i ciekawy sposób każdemu wedle własnych upodobań i wieku. Całość bogatego programu zwieńczył recital Justyny Hubczyk. Gdzieś w tle miłej piknikowej atmosfery nie zabrakło akcentów kampanii wyborczej.

- Występując ponad podziałami, nie opowiadając się po żadnej z politycznych stron, stowarzyszenie Integracja pragnie stworzyć okazję do zaprezentowania programów lokalnych komitetów wyborczych, które to wraz z kandydatami na wójta oraz radnych zostały zaproszone, by w duchu rzetelnej informacji przyczyniać się do aktywizacji lokalnej społeczności – wyjaśnia Beata Marchlewicz,  jedna z koordynatorek wydarzenia. Na zaproszenie odpowiedziało kilku kandydatów do rady powiatu. Z pięciu zaproszonych komitetów gminnych obecne były dwa.

Stowarzyszenie Integracja, żywi nadzieję, że na przyszłotygodniowym wydarzeniu obecni będą już wszyscy zaproszeni. 26 października taki sam piknik odbędzie się w Brennej Centrum. Od 14.00 do 16.30 odbywać się będą prezentacje młodych artystów i sportowców, pokazy sztuk walki, próby strzelania z łuku, zabawy i konkursy dla dzieci. Na koniec zaś zaplanowano występ Inez Bodio.

- Uważam że to wydarzenie było świetnym pomysłem do spędzenia miłego popołudnia i jednocześnie poznania kandydatów w wyborach samorządowych – stwierdziła Sylwia Cieślar zauważając, że w tego typu przestrzeni publicznej łatwiej jest stworzyć warunki do rozmów, a każdy mieszkaniec, który na imprezę przyjdzie, może zapytać o coś konkretnego kandydata w luźnej rozmowie i miłej atmosferze.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: